Ju pëlqen risia e fundit e Instagram? Është fantastike, por e kopjuar nga SnapChat!

Thursday, 07 December 2017 23:01
Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e…

Jeni përdorues i iphone? Kompania do t’iu lumturojë së shpejti me emoji të reja [FOTO]

Thursday, 07 December 2017 16:05
Jeni përdorues i i ipohne? Epo Kompania apple ka një njoftim që do tiu lumturoi, gjatë viti 2018 në tastierat…

Bëni kujdes! Facebook ka një lajmërim të rëndësishëm për ju: Nëse nuk…

Thursday, 07 December 2017 13:41
Rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandarë e jona dhe këtë nuk e mohojmë dot. Rrjeti social më i përdorur…

Një në tre adoleshente ngacmohet seksualisht online [VIDEO]

Wednesday, 06 December 2017 15:23
Një e treta e vajzave adoleshente kanë deklaruar se janë ngacmuar të paktën 1 herë seksualisht nëpërmjet mediave online, raporton…

Facebook sjell versionin për fëmijët nën moshën 13-vjeç [VIDEO]

Tuesday, 05 December 2017 18:04
Facebook ka tashmë një aplikacion të Messenger për fëmijët deri në moshën 13 vjeç, pasi prindërit dëshirojnë që fëmijët e…

WhatsApp sjell risinë që të gjithë prisnim! Do të na lehtësojë punën

Monday, 04 December 2017 23:32
Platforma e komunikimit WhatsApp,e përdorur masivisht në mbarë botën do të shtojë një funksionalitet të ri përmes përditësimit më të…

Samsung së shpejti me skanimin e dorës dhe Iphone me aplikacionin që iu shpëton jetën [VIDEO]

Monday, 04 December 2017 16:24
Nga mjete komunikimi tashme telefonat celular po bëhen mjete me të cilët mund të bëjmë çdo gjë, nga googlimet në…

NASA publikon fakte të reja. Oqeanet e ngrirë në sistemin tonë diellorë mbajnë ujë të lëngshëm [VIDEO]

Friday, 01 December 2017 16:10
Oqeanet e ngrirë në sistemin tonë diellorë mendohet se mund të mbajnë më shumë ujë të lëngshëm saç dyshohej më…

Alarmante/ Organizatat terroriste po planifikojnë sulme shaktrruese nëpërmjet robotëve

Thursday, 30 November 2017 13:04
Organizatat terroriste do fillojnë të zotërojnë inteligjencën artificiale për të organizuar sulme vdekjeprurëse, kanë ngritur alarmin komisioni i Dhomës së…

Japoni/ Mjekësia në duart e robotëve [VIDEO]

Wednesday, 29 November 2017 16:11
Japonia është duke eksperimentuar një mënyrë tjetër të të qënurit infermier dhe lë cdo gjë në duart e një roboti…

Del në treg aplikacionin e ri. AR City të tregon me saktësi vendin se ku ndodhesh

Tuesday, 28 November 2017 17:47
Ju ndodh shpeshtë që të humbisni rrugën dhe të mos e dini se ku ndodheni, e shpesh herë në këto…

Ushtria amerikane implanton çipin në tru. Shpresë për pacientët me Parkinson [VIDEO]

Monday, 27 November 2017 12:05
Ushtria amerikane ka filluar testimin e implanteve të inteligjencës artificiale (Al) të trurit që mund të rregullojnë çrregullime të humorit.…