Të hiqen nga tregu mini-telefonat [VIDEO]

Monday, 18 December 2017 16:12
Telefonat e vegjël të dizajnuar për t'u kontrabanduar në burgje duhet të dalin nga tregjet ka deklaruar në institutin qendrore…

Më në fund! Facebook sjell opsionin që na duhet të gjithëve! [FOTO]

Sunday, 17 December 2017 21:44
Tashmë mund të rrimë të qetë…

Zvicër, gati të udhëtoni me trenin malor më të shpejtë në botë

Saturday, 16 December 2017 15:52
Prezantohet linja më e shpejtë e trenit në botë e cila ndodhet në Zvicër. Hekurudha e re ka kushtuar plotë…

E pabesueshme! Bimët prodhojnë dritë, ja projekti që do ndryshojë jetët tona [VIDEO]

Friday, 15 December 2017 13:00
Instituti i Teknologjisë i Massachusetts ka arritur të bëjë një zbulim tepër të veçantë. A e keni menduar ndonjëherë që…

Prezantohet teknologjia më e fundit e dronëve, modeli hap rrugën për avionët e gjeneratës të së ardhmes [VIDEO]

Thursday, 14 December 2017 13:17
Evoluimi i teknologjisë i ka bërë dornët të jenë edhe më të rrezikshëm dhe vdekjeprurës. "Flaps" kompania mekanike britanike ka…

Samsung dhe Amazon Prime Video lançojnë të parët përmbajtjen HDR10+ [FOTO]

Wednesday, 13 December 2017 22:20
Prime Video është shërbimi i parë streaming për të zbatuar HDR10+, tani e disponueshme në të gjithë linjën e Televizorëve…

Suprizon Instagrami/ Tashmë mund të ndjekësh dhe 'Hashtag-ët' [FOTO/ VIDEO]

Wednesday, 13 December 2017 12:35
Instagram ka shtuar një funksion të ri për të gjithë ndjekësit e tij, të ndjekin dhe "hashtag-ët. Tashmë opsionet hashtag…

Risia e Google Maps. Përdoruesit do të njoftohen në momentin që arrijnë në stacion [VIDEO]

Tuesday, 12 December 2017 15:11
Nëse ndonjëherë dremisni në transportin publik pas një dite të gjatë pune dhe keni humbur stacionin ku duhet të zbrisni,…

Whats App vjen sa sjell të reja, biseda në grup...

Tuesday, 12 December 2017 08:04
Whats App thuhet se së shpejti do të mbërrijë me një përditësim të ri, që sipas forumeve dhe faqeve teknologjike…

Facebook prezanton risin e saj për opsionin 'poke' [FOTO/VIDEO]

Monday, 11 December 2017 13:47
Facebook sapo ka prezantuar risin e saj, të gjithë e kemi përdorur aplikacionin e saj të njohur Poke, por tashmë…

I ka fiksuar të gjithë! Ky aplikacion është trendi i momentit, e keni provuar?! [FOTO]

Sunday, 10 December 2017 22:40
Rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandarë e jona dhe duhet ta pranojmë që na marrin një pjesë të mirë…

Tronditëse/ Njerëzit pohojnë se duan të martohen me robotë [VIDEO]

Friday, 08 December 2017 15:24
Robotët po bëhen gjithmonë e më shumë pjesë e jetës njerëzore, dhe së shpejti njerëzit nuk do martohen më me…