NASA publikon imazhet e asteroidit gjigant që kërcënoi tokën [VIDEO]

Wednesday, 27 December 2017 11:15
NASA ka kapur imazhet me rezolucion më të lartë ende të një asteroidi masiv që kaloi pranë Tokës në fillim…

Ju është ngadalësuar iPhone? Apple sqaron arsyen e vërtetë pse ndodh ky fenomen

Tuesday, 26 December 2017 22:30
Lajmet se Apple qëllimisht ngadalëson celularët e vjetër sapo të dalin modelet e reja, kanë pushtuar portalet për teknologjinë ditët…

Vini re! Whatsapp del jashtë përdorimit pas 31 dhjetorit për këto modele telefonash [VIDEO]

Tuesday, 26 December 2017 16:07
Një lajm i keq vjen për të gjithë përdoruesit e BlackBerry OS, BlackBerry 10 dhe Windows Phone 8.0. Nëse jeni…

Kina kontroll ndaj internetit. Mbyllen mbi 13.000 website [VIDEO]

Monday, 25 December 2017 17:54
Kina ka mbyllur më shumë se 13,000 website që nga fillimi i vitit 2015 për thyerjen e ligjit apo rregullave…

Këto janë fjalët më të kërkuara në Google për vitin 2017, mos i humbisni [VIDEO]

Sunday, 24 December 2017 20:17
Google nxjerr raportin mbi kërkimet më të shumta që janë bërë në internet gjatë 2017. iPhone 8 dhe iPhoneX qëndrojnë…

Viti 2018 me vullkane e temperatura të ulëta [VIDEO]

Friday, 22 December 2017 18:19
Sizmologët kanë paralajmëruar se përgjatë 2018 një sërë vullkanesh pritët të shpërthejnë dhe pasojat që ato do linin pas do…

Suksesi i Asistentit Virtual, krijuesit me projekte ambicioze [Video]

Friday, 22 December 2017 12:36
Asistenti Virtual “IN-bot” është risia që ka përqafuar IN Tv për gjithë ndjekësit e faqes sonë në Facebook. Kushdo që…

E paimagjinushme/ Japonezët krijojnë robotët me skelet, inde dhe qeliza [FOTO/VIDEO]

Thursday, 21 December 2017 13:55
Zhvillimi i robotëve nuk ka fund, me kalimin e ditëve dhe perfeksioni i tyre prek të i paimagjinueshmen.A e kishit…

Risia e fundit e Instagram është shumë spektakolare, si ju duket? [FOTO]

Wednesday, 20 December 2017 20:55
Rrjetet sociale po na bëjnë çdo ditë e më shumë të varur ndaj tyre dhe shumë shpesh nxjerrin risi të…

Publikohet lista e Passworde-ve më të përdorur për 2017. Hidhini një sy nëse jeni pjesë e listës [FOTO/VIDEO]

Wednesday, 20 December 2017 11:29
Ditët e fundit të 2017 kanë nisur numërimin mbrapshtë. E në të tillë momente të gjithë bëjnë një llogaritje se…

Çuna e goca, “vuajtja” mori fund! Kjo pajisje ju tregon nëse jeni veshur bukur ose jo [FOTO]

Tuesday, 19 December 2017 19:55
Na ndodh të gjithëve që kur zgjohemi në mëngjes, një pjesë të mirë të kohës për t’u bërë gati e…

Facebook eliminon postimet që duan të tërheqin vëmendjen [VIDEO]

Tuesday, 19 December 2017 15:06
Rrjetet sociale janë kthyer në një ambient ku të gjithë mundohet të tërheqin vëmendjen nëpërmjet postimeve apo fotove. E si…