Krijohet rosaku robot që ndihmon fëmijët me kancer të pranojnë sëmundjen [VIDEO]

Tuesday, 09 January 2018 13:55
Ky është rosaku Aflac, miku më i ri i fëmijëve të diagnostikuar me kancer i cili do ti ndihmojë në…

Shazam edhe për fytyrat, një aplikacion që identifikon njerëzit [VIDEO]

Monday, 08 January 2018 17:25
Së shpejti do të jeni në gjendje të identifikoni njerëzit e panjohur duke përdorur aplikacion Shazam nga smartphone.Kjo është risa…

20th Century Fox, Panasonic dhe Samsung fitojnë momentin për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të shikimit me teknologjinë HDR10+ [FOTO]

Friday, 05 January 2018 20:11
Platforma HDR10 + së shpejti do të vihet në dispozicion të kompanive të përmbajtjes, televizorëve me rezolucion shumë të lartë,…

Shkencëtarët italianë realizojnë me sukses protezën me sensorë ndjeshmërie [VIDEO]

Friday, 05 January 2018 15:17
Shkencëtarët në Romë kanë arritur të ndërtojnë një dorë bionike me ndjenjën e prekjes të cilën mund ta përdorësh lirshëm…

Dështimi me proçesorët, Apple e pranon: “Ka probleme në sistemet Mac dhe iOS”

Friday, 05 January 2018 12:06
Gjigandi i teknologjisë Apple ka konfirmuar që të gjithë dispozitivët Mac dhe iOS kanë dy probleme sigurie që karakterizojnë proçesorët…

Më në fund! Instagram dhe Whatsapp sjellin risinë që të gjithë prisnim! [FOTO]

Thursday, 04 January 2018 20:57
Dashur pa dashur, smartphone-at dhe rrjetet sociale janë bërë pjesë e pandarë e jonë. Është pothuajse e pamundur që të…

Volkswagen dhe Hyundai së shpejti me makina self driver [VIDEO]

Thursday, 04 January 2018 14:51
Dy nga prodhuesit më të mëdhenj të automobilave në botë Volkswagen dhe Hyundai kanë arritur marrëveshje për të ndërtuar automjete…

Celulari më i vogël në botë peshon 13 gram [VIDEO]

Wednesday, 03 January 2018 11:20
Me siguri jemi njohur me telefona të mëdhenj por edhe të vegjël, por tekonologjia vijon të luaj me ne. Këtë…

2018 viti i shkencës dhe teknologjisë, ja shpikjet që na presin këtë vit [VIDEO]

Tuesday, 02 January 2018 11:56
Viti 2018 do të jetë një vit tejet I ngarkuar për shkencën dhe tekonlogjinë.Specialistët të cituar nga Euroneës na tregojnë…

Si krijohet supernjeriu përmes modifikimit të ADN?[VIDEO]

Monday, 01 January 2018 15:36
Një ish-shkencëtari i NASA-s dëshiron të krijojë një racë të re njerëzore që e quan supernjeriu. Ai po provon ta…

Pas ngadalësimit të telefonave, "Apple" bën një premtim për klientët...

Friday, 29 December 2017 10:33
Problemi i shfaqur me ngadalësimin e telefonave të kompanisë Apple, shkaktoi pakënaqësi tek një numër i madh klientësh anembanë botës.…

Internet me shpejtësi të lartë për pasagjerët e trenave

Thursday, 28 December 2017 11:29
Pasagjerët e linjave hekurudhore së shpejti do të kenë akses në WI-FI me shpejtësi të lartë. Plani i ri i…