WhatsApp mendon për bizneset, ja se çfarë aplikacioni kanë lancuar së fundmi...

Friday, 19 January 2018 08:15
WhatsApp ka lansuar një aplikacion të ri veçanërisht për biznes “Business app”, raporton GSMArena. Pronarët e bizneseve të vogla përmes…

Climoji, ikonat që do ti dashuroni [VIDEO]

Thursday, 18 January 2018 15:40
Emojet ose simbolet qe perdoren ne rrjetet sociale jane bërë një gjuhë që po bashkon të gjithë botën.Rëndësia që kanë…

Të reja nga teknologjia, YouTube integrohet në WhatsApp...

Thursday, 18 January 2018 12:58
Po vrisni mendjen sesi mund ti hapni videot e YouTube nga chati kur jeni duke folur me dikë në WhatsApp?…

Prezantohet në Shqipëri smartfoni i ri Samsung Galaxy A8(2018) [FOTO]

Wednesday, 17 January 2018 21:14
Samsung Electronics prezantoi sot në Shqipëri smartfonin e ri Galaxy A8(2018). Modeli i ri i serisë së smartfonëve Samsung Galaxy…

Aplikacion për gratë shtatzëna. Si të gjesh vend për t’u ulur në metro

Wednesday, 17 January 2018 12:38
Teknologjia me të vërtetë po e ndryshon jetën e përditshme dhe një tjetër risi vjen nga Japonia. Tashmë gratë shtatëzëna…

Më në fund! Whatsapp sjell risinë që të gjithë e donim

Tuesday, 16 January 2018 19:59
“WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë të…

Instagrami shkatërron martesën. Studiuesit: Lind fenomeni i ri i quajtur "mikro tradhti"

Tuesday, 16 January 2018 15:32
Ju mund ta shihni si një veprim të pafajshëm, por dhënia like apo siç përkthehet ne shqip pëlqim postimit të…

E pabesueshme por e vërtet, roboti mund njeriun në lexim

Monday, 15 January 2018 14:36
Inteligjenca artificiale po zhvillohet me hapa gjigant. Së fundmi Micrsoft ka ndërtuar një robot që është i aftë të lexojë.Për…

Qentë do të flasin...? Shokon shkenca, pas një dekade do komunikojmë edhe me kafshët [VIDEO]

Friday, 12 January 2018 15:18
Pas një dekade ëndrra e shume personave animalist do bëhet realitet, te komunikojnë me miqtë e tyre me katër putra.Përparimet…

Prokuroria franceze e akuzon Apple për mashtrim [VIDEO]

Thursday, 11 January 2018 16:54
Kompania gjigante apple po kalon një fazë jo të mirë, e gozhduar me akuza dhe padi që po prish versionet…

Ndodh në Las Vegas, striptistet janë..robot [FOTO]

Wednesday, 10 January 2018 17:20
Ju kishte shkuar në mendje të shihni edhe striptiste në formë roboti. Epo kjo ndodh e ku tjetër veçse në…

Krijohet valixhja auto-ndjekje. Është e pajisur me sensorë që identifikojnë pronarin e saj [VIDEO]

Wednesday, 10 January 2018 15:46
Zbulimet robotike nuk kanë fund. Nëse jeni një person që udhëtoni shpesh por mbajta valixheve ju streson, atëherë firma kineze…