Të ngadaltë ose jo, Iphone ju jep mundësinë...

Sunday, 28 January 2018 21:43
Klientët do të vendosin vetë nëse dëshirojnë të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të tyre apo jo. Apple njoftoi…

Bëni kujdes! Nëse ju vjen ky mesazh në WhatsApp, fshijeni menjëherë!

Friday, 26 January 2018 22:57
Mashtrimi i radhës në WhatsApp...

Një robot që ushqen macet, njihuni me Catspad

Friday, 26 January 2018 18:28
Roboti Catspad pritet të ul stresin tek pronarët e maceve dhe ti ndihmojë në kujdesen e miqve të tyre të…

Keni patur probleme me përdorimin e Facebook? Ja se çfarë ka ndodhur...[FOTO]

Friday, 26 January 2018 07:31
Përdoruesit e Facebook-ut janë ankuar në mbrëmjen e së enjtes për pamundësi për të hyrë në rrjetin social më të…

RISI/ Instagrami me GIF [FOTO]

Thursday, 25 January 2018 14:31
Nëse jeni përdorues i rregullt i Instagrami duhet ta keni vëne re ndryshimin në postimet në story ose ne historinë…

Lajm i mirë! WhatsApp sjell risinë që do t’ju pëlqejë të gjithëve

Wednesday, 24 January 2018 18:34
“WhatsApp”një nga aplikacionet më të përdorura për komunikimin dhe shpesh herë sjell risi duke u përmirësuar dhe duke bërë të…

Risia e fundit e SnapChat-it, që do t’ju habisë të gjithëve [FOTO]

Wednesday, 24 January 2018 15:25
Tani mund të ndani Snapchat Stories me të gjithë, pavarësisht nëse ata kanë apo jo një llogari në këtë aplikacion.Snap,…

Menaxheri i Facebook pranon: 'Rrjetet sociale po kërcënojnë seriozisht demokracinë'

Tuesday, 23 January 2018 17:17
Për vite të tëra, Facebook shpalli veten si mjeti më i madh i komunikimit që lidhte të gjithë botën dhe…

Zbulimi më i fundit i inxhinierëve , objektet do ti lëvizim nëpërmjet zëri [FOTO/VIDEO]

Monday, 22 January 2018 15:30
Për herë të parë, inxhinierët në Bristol kanë treguar se zëri mund të përdoret për të lëvizur objekte. Ata kanë…

Facebook i thotë ‘Stop’ lajmeve të rreme, i jep përparësi lajmeve nga...

Monday, 22 January 2018 08:13
Pasi njoftoi javën e kaluar se do të përcaktojë prioritetet postimet e miqve dhe anëtarëve të familjes mbi firmat dhe…

Projektohet roboti që do jetë ndërgjegjja e njeriut

Friday, 19 January 2018 15:40
Për çdo njeri do te ketë një robot që do luaje rolin e ndërgjegjes. ky është projekti që pritet që…

Instagram solli risinë që na “mërziti”, por ja si ta “hiqni qafe” atë [FOTO]

Friday, 19 January 2018 13:18
Dalëngadalë të gjitha rrjetet sociale po bëhen njëlloj, sidomos ato të cilat janë nën pronësinë e Marc Zuckerberg. Dashur pa…