'Falcon' gati për në Mars. Space X nis raketën më të fuqishme në botë

Monday, 05 February 2018 15:22
SpaceX pritet të nis ditën e nesërme në orën 13.30 raketën më të fuqishme në botë.Ndërtuesi i saj Elon Musk…

Po mendoni për filmime 360 gradë? Njihuni me syzet e para në botë që...

Monday, 05 February 2018 08:17
Ndërsa realiteti virtual po bëhet gjithnjë e më popullor, po shfaqen edhe lloje të ndryshme kamerash 360-gradëshe për konsumatorët. Më…

Surface, modeli i ri i Laptop që kushton 799 dollarë [FOTO]

Saturday, 03 February 2018 21:04
Modeli më i ri i laptop i sjellë nga Microsoft është modeli Surface.

NASA publikon pamje të pabesueshme të planetit Mars[VIDEO]

Friday, 02 February 2018 18:14
NASA ka bërë publike një pamje panoramike të pabesueshme të marr nga sipërfaqja e Marsit. Video është krijuar duke përdorur…

Dielli po plaket duke humbur gradualisht kontrollin mbi planetët[VIDEO]

Thursday, 01 February 2018 18:49
Dielli është afërsisht rreth 4.6 miliard vjeçar dhe kjo tregon se sa më shumë vite të kalojnë ai aq më…

Duhet ta shkarkoni menjëherë! Ky aplikacion ju paguan për çdo hap që bëni! [FOTO]

Thursday, 01 February 2018 13:03
Me siguri tani do ecni më shumë në këmbë...

Më në fund! SnapChat sjell risinë që të gjithë donim dhe tani mund të “gënjejmë” fare lehtë! [FOTO]

Wednesday, 31 January 2018 21:16
Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e…

Krijohet telefoni që paloset. Kompania LG prezanton modelin, si risinë e vitit 2018[VIDEO]

Wednesday, 31 January 2018 18:16
Kompania LG ka sjell modelin më të ri të telefonave që palosen, që deri para pak kohëve ishin një koncept…

Në Japoni një robot do japë lajmet? U habitëm!

Wednesday, 31 January 2018 17:02
Një robot i quajtur Erica do të bëhet folësja e parë  televizive në një edicion informativ  në Japoni.

Instagram vjen me risi! Tani mund ti programoni postimet...

Wednesday, 31 January 2018 09:47
Instagram bëri sot një ndryshim të madh në produktin e tij, ndryshim ky të cilin menaxherët e mediave e kanë…

Tokyo, lokali heq nga puna banakierët dhe punëson robotët...[VIDEO]

Wednesday, 31 January 2018 07:31
Robot-Cafe është i pari lokal në Japoni, i cili hapi dyert fillimisht për kuriozitetin e medieve ditën e martë, pasi…

Google Arts & Culture, aplikacioni që të gjen binjakun nga pikturat në muze[VIDEO]

Monday, 29 January 2018 18:27
Aplikacioni i Google Arts & Culture po njeh një popullaritet në të gjithë botën nga dita në ditë.Google Arts &…