Toka në formë disku? Këtë do ta zbuloje projekti i Mike Hughes [VIDEO]

Wednesday, 22 November 2017 18:07
Mike Hughes, 61 vjecari i vetëshpallur si shkencëtar raketash ka lançuar projektin e tij më të fundit.61 vjecari ka planifikuar…

Shpiket pajisja që i jep fund abuzimeve me medikamentet [VIDEO]

Tuesday, 21 November 2017 17:41
Shkencëtarët kanë sjell në jetë "armën" që do ta përdorin ndaj pacientëve që janë të varur nga konsumimi i tepërt…

Një objekt misterioz në tokë [VIDEO]

Monday, 20 November 2017 18:11
Ekuipazhi i Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës ka zbuluar se një objekt misterioz ka hyrë në planetin tonë. Teorite konspirative flasin…

Google Map sjell update e ri që do na e bëjë me të lehtë kërkimin, ja për çfarë bëhet fjalë [FOTO]

Sunday, 19 November 2017 16:26
A keni përfunduar ndonjëherë në një lagje të re dhe të panjohur, duke kërkuar në mënyrë të dëshpëruar për bar-in…

Doni të udhëtoni në kohë, shkenca ofron zgjidhjen...

Saturday, 18 November 2017 13:17
Një nga çështjet më misterioze dhe shumë të dëshiruara nga njeriu janë udhëtimet në kohë. Këtë dëshirë e kemi ndeshur…

91% e adoleshentëve chatojnë çdo ditë më tekstmesenger [VIDEO]

Friday, 17 November 2017 14:51
Një studim i fundit nga facebook messenger ka dal në përfundimin se rritja e numrit të aplikacioneve të mesazheve i…

Treni niset 20 sekonda më herët, kompania japoneze kërkon ndjesë

Friday, 17 November 2017 10:13
Japonia është e njohur për shpejtësinë, efikasitetin dhe përpikërinë e shërbimit të saj të trenave. Në fund të fundit, ky…

Facebook “kopjon” Instagram, si ju duket kjo risi e re? [FOTO]

Thursday, 16 November 2017 19:13
Rrjetet sociale po na bëjnë çdo ditë e më shumë të varur ndaj tyre dhe shumë shpesh nxjerrin risi të…

"Ross 128b", mund të jetë planeti ku mundë të jetojmë në të ardhmen [VIDEO]

Thursday, 16 November 2017 12:02
Sipas një studimi të ri, një planet me madhësi të njëjtë dhe temperatura të ngjashme me të Tokës mund të…

E pabesueshme, krijohet insekti me tre sy [FOTO/VIDEO]

Wednesday, 15 November 2017 12:38
Studiuesit nga universiteti Indian kanë hedhur një hap drejt kurimit të shumë sëmundjeve. Nga një aksident në hulumtimet e tyre…

Fjala e fundit e teknologjisë, treni me shume se mjet transporti [FOTO]

Tuesday, 14 November 2017 14:29
Inxhinierët gjermane po ndryshojnë rrënjësisht transportin publik. E nëse më parë treni ishte një mjet për të arritur në një…

Më në fund! SnapChat sjell risinë që të gjithë prisnim!

Monday, 13 November 2017 21:21
Evan Spiegel, CEO i Snapchat zbuloi në një takim virtual me pyetje-përgjigje se një ndryshim i madh në dizajn do…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll