Shokon studimi, teknologjia raciste, njeh më lehtë meshkujt e bardh se sa ata me ngjyrë [FOTO]

Tuesday, 13 February 2018 13:23
Smartphone, laptopët dhe tabletët tashmë po hapen nëpërmjet njohjes së fytyrës dhe sipas specialistëve kjo do na lehtësoj jetën. Por…

Ndoshta nuk e dinit por ja cilat janë 10 përdorimet që mund ti shfrytëzoni nga messengeri i Facebook

Tuesday, 13 February 2018 07:39
Pas një përditësimi të aplikacionit të famshëm të mesazheve nga Facebook, ju duhej të keni një aplikacion shtesë të Messenger…

Dikur media më e përdorur por sot Facebook është media e të moshuarve

Monday, 12 February 2018 15:28
Facebook, për vite me radhë u konsiderua media më e përdorur mirëpo të dhënat kanë ndryshuar në ditët e sotme,…

E pa besueshme por e vërtet, kështu do jetë jeta jonë 50-100 vite më vonë [VIDEO]

Saturday, 10 February 2018 11:52
1- Njeriu robot Shkenca ka paralajmëruar se së shpejti një tru njerëzor mund të jetë i lidhur me një kompjuter…

Më në fund! Emoji që keni kërkuar shumë i shtohet listës së ikonave [FOTO]

Friday, 09 February 2018 23:00
Në muajin nëntor kudo qarkulloi lajmi se një tjetër emoji do t’i shtohet listës së simboleve të cilat plotësojnë komunikimin…

Facebook vjen me një tjetër risi. Tashmë dhe opsioni 'unlike' [FOTO]

Friday, 09 February 2018 15:47
Facebook vjen me një tjetër risi për të gjithë përdoruesit e saj.Pasi u kritikua nga specialistët se ky rrjet social…

Doni të argëtoheni edhe më shumë, zbuloni Emoji-t e reja [FOTO]

Friday, 09 February 2018 11:52
Të gjithë ndërsa shkruajmë në smartfonët tanë nuk mund t’i shpëtojmë edhe figurave të quajtura ndryshe Emoji që shprehin gjendje…

Samsung Galaxy: Galaxia Jonë #DoWhatYouCant [VIDEO]

Thursday, 08 February 2018 22:28
Nëpërmjet minifilmit “Samsung Galaxy: Galaxia jonë” paraqitet procesi i realizimit të një telefoni Samsung vështuar nga sytë e robotit, duke…

Jeta njerëzore në rrezik! Shkrirja e akujve po rrit sasinë e mërkurit

Thursday, 08 February 2018 14:20
Artiku ka rezervën më të madhe në botë të lëndës kimike mërkur, i cili është konsideruar helmues dhe vdekjeprurës për…

Ndalimi i rrezeve të dritës. Shkencëtarët zbulojnë metodën që ngadalëson me 20 vite dritën [FOTO]

Wednesday, 07 February 2018 13:29
Rrezet e dritës udhëtojnë me 300,000 kilometer në 1 sekondë, duke i bërë të vështira për t'u manipuluar .Megjithatë një…

Faleminderit Samsung, ti sapo shkatërrove Mobile World Congress 2018! [FOTO]

Tuesday, 06 February 2018 19:07
Mezi pret të shohësh prezantimet e reja ne Mobile World Congress në fund të këtij muaji? Mos prit shumë pasi…

Studimi/ Mos i dëmtoni më bimët, ato ndonjë dhimbje njësoj si njerëzit [FOTO]

Tuesday, 06 February 2018 17:05
Bimët nuk ndryshojnë shumë nga kafshët dhe njerëzit, ky është përfundimi që shkencëtarët e universitetit të Firences dhe Universitetit të…