25 vite më parë, e dini se cili është mesazhi i parë i dërguar në telefon

Sunday, 26 November 2017 12:57
Mesazhet në telefon kanë ndryshuar mënyrën e të komunikuarit mes njerëzve duke tejkaluar kufijtë. Dërgimi i një mesazhi pëmes telefonit…

Java e Praktikave Profesionale drejt përmbylljes. Lançohet në Tiranë Aleanca Shqiptare për Praktikat Profesionale

Saturday, 25 November 2017 19:33
Java intensive e praktikave profesionale, do të përmbyllet këtë pasdite me konferencën që do të zhvillohet në Hotel Plazza. Mediat…

Shpiket pajisja që do ju bëjë të përjetoni ndjesin e vdekjes [VIDEO]

Friday, 24 November 2017 18:07
Një pajisje që stimulon një përvojë jashtë trupit tonë duke përdorur realitetin virtual mund të jetë hapi i parë më…

BBC thyen traditën/ Emisioni i krishtlindjeve do të prezantohet nga... [VIDEO]

Thursday, 23 November 2017 18:03
BBC po sjell një risi krejt ndryshe nga ç'ishte dëgjuar deri më tani, Redaktorët e saj kanë planifikuar që gjatë…

Toka në formë disku? Këtë do ta zbuloje projekti i Mike Hughes [VIDEO]

Wednesday, 22 November 2017 18:07
Mike Hughes, 61 vjecari i vetëshpallur si shkencëtar raketash ka lançuar projektin e tij më të fundit.61 vjecari ka planifikuar…

Shpiket pajisja që i jep fund abuzimeve me medikamentet [VIDEO]

Tuesday, 21 November 2017 17:41
Shkencëtarët kanë sjell në jetë "armën" që do ta përdorin ndaj pacientëve që janë të varur nga konsumimi i tepërt…

Një objekt misterioz në tokë [VIDEO]

Monday, 20 November 2017 18:11
Ekuipazhi i Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës ka zbuluar se një objekt misterioz ka hyrë në planetin tonë. Teorite konspirative flasin…

Google Map sjell update e ri që do na e bëjë me të lehtë kërkimin, ja për çfarë bëhet fjalë [FOTO]

Sunday, 19 November 2017 16:26
A keni përfunduar ndonjëherë në një lagje të re dhe të panjohur, duke kërkuar në mënyrë të dëshpëruar për bar-in…

Doni të udhëtoni në kohë, shkenca ofron zgjidhjen...

Saturday, 18 November 2017 13:17
Një nga çështjet më misterioze dhe shumë të dëshiruara nga njeriu janë udhëtimet në kohë. Këtë dëshirë e kemi ndeshur…

91% e adoleshentëve chatojnë çdo ditë më tekstmesenger [VIDEO]

Friday, 17 November 2017 14:51
Një studim i fundit nga facebook messenger ka dal në përfundimin se rritja e numrit të aplikacioneve të mesazheve i…

Treni niset 20 sekonda më herët, kompania japoneze kërkon ndjesë

Friday, 17 November 2017 10:13
Japonia është e njohur për shpejtësinë, efikasitetin dhe përpikërinë e shërbimit të saj të trenave. Në fund të fundit, ky…

Facebook “kopjon” Instagram, si ju duket kjo risi e re? [FOTO]

Thursday, 16 November 2017 19:13
Rrjetet sociale po na bëjnë çdo ditë e më shumë të varur ndaj tyre dhe shumë shpesh nxjerrin risi të…