BE me një super projekt. WIFI falas në vendet publike [VIDEO]

Thursday, 22 March 2018 15:33
Bashkimi Europian vendos që të ofrojë internet falas për qytetarët e 28 vendeve anëtare. Projekti “wirles falas në vendet publike”…

Erdhi risia për të gjithë fansat ! Imazhet e Kate Middleton dhe Meghan Markle do ti kemi në format e ikonave në celular[FOTO]

Thursday, 22 March 2018 11:10
Së shpejti fansat e familjes Mbretërore Angleze do të kenë mundësinë ta shprehin vetveten me imazhin e princeshave Meghan Markle…

Nuk ndalet Instagram, sjell në jetë dhe dy risi, mes tyre dhe 'regram' [FOTO]

Wednesday, 21 March 2018 18:03
Instagram renditet si rrjeti social i trete në botë për nga numri i përdorueseve dhe një konkurrente ideale për nga…

Oqeanet e lashta të Marsit, lindën nga shpërthimet masive vullkanike

Tuesday, 20 March 2018 16:42
Planeti Mars, ose planeti i zjarrtë siç njihet ndryshe, dikur ka pasur 1/3 e sipërfaqes të mbuluar nga oqeanet, burime…

Risia e Google Map. Aplikacion për sigurinë e personave me aftësi të kufizuara

Monday, 19 March 2018 18:32
Google Maps ka sjell një tjetër risi që do ju vij në ndihëm personave me karrige me rrota. Tani udhëtimi…

Trajnim për “Social Media Strategy & Marketing”

Monday, 19 March 2018 11:49
A menaxhoni çdo ditë rrjetet sociale për kompaninë tuaj? Në ditët e sotme, mënyra se si ne e përdorim Facebook…

BE publikon listën e lodrave vrasëse të ndaluara në tregje gjatë vitit 2017

Sunday, 18 March 2018 14:35
Komisioni Europian publikoi raportin e tij të vitit 2017 mbi Sistemin e Alarmit të Shpejtë për produktet e rrezikshme. Disa…

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ ‘ troket’ edhe në Shqipëri, zbuloni risitë në detaje [FOTO]

Saturday, 17 March 2018 15:12
Vetëm pak ditë pas prezantimit të parë në Spanjë,Samsung prezanton Galaxy S9 dhe S9+ edhe në Shqipëri. Samsung Electronics prezantoi…

Facebook kërkon ndjesë. Sugjeroi video me përmbajtje shqetësuese

Friday, 16 March 2018 12:42
Facebook u detyrua të kërkojë falje pasi një natë më parë  për orë të tëra faqja sociale sugjeroi kërkime të…

Rusia kërkon të kolonizojë Marsin. Putin zbulon planin e Kremlinit

Thursday, 15 March 2018 13:12
Rusia do të nisë misione në Mars si pjesë e përpjekjes për të kolonizuar Planetin e Kuq. Vladimir Putin ka…

Çmendet rrjeti! Stephen Hawking, vdes në të njëjtën ditë që Albert Einstein ka lindur

Wednesday, 14 March 2018 12:40
Ndahet nga jeta në moshën 76 vjeçare fizikanit i njohur Stephen Hawking. Ai ndërroi jetë në orët e para të…

Kinezët prodhojnë mantelin e padukshmërisë së Harry Potter

Tuesday, 13 March 2018 13:27
Manteli i padukshmërisë merr jet vetëm në filma por mesa duket Kina ka prishur të gjitha parashikimet.Mediat kineze kanë prezantuar…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll