Ishulli vetëm 1km2 por që vlen me miliarda paund. Zbulimi që ndryshoj botën [FOTO]

Friday, 20 April 2018 15:08
Një zbulim i fundit në një ishull të Paqësorit pritet të ndryshoj ekonominë botërore. Shkencëtarët japonezë kanë zbuluar se ishulli…

SnapChat po bëhet “nona fare”, risia e fundit me siguri do t’ju pëlqejë [FOTO]

Thursday, 19 April 2018 20:58
Më në fund një lajm i mirë nga SnapChat! 

Nxitoni! Ndryshoni menjëherë paswordin e iPhone-it, ja përse [FOTO]

Thursday, 19 April 2018 19:04
Mos rrezikoni, është për të mirën tuaj! 

Eksperimentohet jetesa me robotët. Njerëzit bien në ‘kurthin’ e Fred [VIDEO]

Thursday, 19 April 2018 18:15
Jetesë me robotët? Të gjithë frikësohet vetëm kur e mendojnë. Por do jetë vërtet kaq e tmerrshme sa na është…

Të gjithë po e prisnim! WhatsApp sjell risinë që do t'ju gëzojë, zbulojeni!

Wednesday, 18 April 2018 21:52
WhatsApp është një nga aplikacionet më të përdorura nga të gjithë për faktin se është shumë praktik. Nga dita në…

Kërcënimi nga armët kimike/ Britania trajnon ushtrinë për tu mbrojtur nga sulmet e rrezikshme

Wednesday, 18 April 2018 17:55
Armët kimike dhe nervore janë kërcënimi më i rrezikshëm që po i bëhet shoqërisë, dhe botës. Pas sulmit kimik në…

E frikshme! Shpiket makina vdekjeprurëse 3D që ju jep mundësinë njerëzve të vdesin me pamjen që duan [FOTO]

Wednesday, 18 April 2018 11:13
Një makinë vdekjeprurëse 3D e shtypur e projektuar për t'i dërguar njerëzit në jetën e përtejme në mënyrë paqësore do…

Aplikacioni që lajmëron stafin mjekësor në rast të një sulmi kardiak

Tuesday, 17 April 2018 17:45
Imagjinoni një të ardhme ku smartphoni juaj do përdoret për të paralajmëruar automatikisht stafin mjekësor se po pësoni një sulm…

12 gjëra të cilat duhet t’i hiqni nga Facebook-u juaj

Monday, 16 April 2018 19:02
Të gjithë e dimë se në sajë të miliarda përdoruesve, Facebook është një nga influencuesit më të fuqishëm në botë.

Nisin ndryshimet për inteligjencën artificiale. Robotët dhe njerëzit do 'arsimohen' me idenë që të bashkëpunojnë

Monday, 16 April 2018 18:35
Zhvillimet e shumta teknologjike apo inteligjencës artificiale kanë frikësuar qeveritë dhe njerëzit. Politikanë të shteteve të ndryshme kanë deklaruar se…

Italia thyen rekordin. Shihni vallëzimin fantastik të 1 372 robotëve[VIDEO]

Sunday, 15 April 2018 18:02
Beteja për të fituar rekordin botëror Guinnes për “Numrin më të madh të robotëve që vallëzojnë njëkohësisht” ka nisur që…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll