Chiellini 'Guardiola ka shkatërruar futbollin italian'

Thursday, 08 February 2018 14:00
'Guardiola ka rrënuar futbollin italian" kjo është deklarata e fuqishme që mbrojtësi i Juventus dhe i kombëtares së Italisë, Giorgio…

Pasi u zgjodh sërish në krye të FSHF-së, ky është postimi i parë i Armando Dukës [FOTO]

Wednesday, 07 February 2018 21:17
Presidenti i FSHF, Armand Duka rizgjidhet në krye të drejtimit të futbollit shqiptar. Komuniteti i futbollit vendosi të rizgjedhë për…

Sulmuesi i Milanit i thur “elozhe” mbrojtësit shqiptar: Më ka nxirë jetën! [FOTO]

Wednesday, 07 February 2018 19:19
Ai është padiskutim futbollisti më i mirë i Milanit i momentit dhe disa herë ka nxjerrë nga situata ekipin e…

Di Maria-s kalon PSG në gjysmëfinale

Wednesday, 07 February 2018 14:08
PSG ka mundur të kalojë në gjysmë finale të kupës së Francës. Skuadra parisiene ka mundur me rezultatin e thellë…

Icardi, transferimi i madh i verës

Wednesday, 07 February 2018 14:07
Lojtari i talentuar Mauro Icardi pritët të braktisë interin në markaton e verës. Sipas parashikimeve të specialistëve Icardi mendohet të…

Sulmuesi i Manchester United dënohet me 16 muaj burg

Wednesday, 07 February 2018 14:06
Sulmuesi i Manchester United, Alexis Sanchezm është dënuar me 16 muaj burg nga gjykata spanjolle. Mbi Sanchez rëndon akuza e…

Armand Duka rizgjidhet për të pestën herë President i FSHF-së

Wednesday, 07 February 2018 13:18
Armando Duka është rizgjedhur për të pestën herë President i Federatës Shqiptare të Futbollit. Nga numërimi i votave të 65…

Courtois tek Real Madrid, portieri : Nëse me do Reali duhet të…

Tuesday, 06 February 2018 18:48
Thibaut Courtois ka folur për interesimin që ka shprehur prej kohësh klubi madrilen. Portieri i Chelsea tha se zyrtarët e…

Diego Godin humbi 3 dhëmbë, e çuditshme çfarë bëjnë mjekët

Tuesday, 06 February 2018 17:42
Mbrojtësi i Atletiko Madrid, Godin ka thyer 3 dhëmbë pas përplasjes me portierin  Neto të Valencia-s. Lojtari u largua menjëherë…

Moto GP: 'Ne nuk i heqim vajzat seksi'

Tuesday, 06 February 2018 15:07
Drejtuesit e Moto GP kanë deklaruar se nuk bien dakord me vendimin e Formula 1 për heqjen e vajzave të…

Thiago Silva tregon lojtarin më të fortë që është përballlur. Ja kush është ai?

Tuesday, 06 February 2018 14:41
Kapiteni i PSG, Thiago Silva ka treguar se ka vuajtur shumë në përballjet që ai ka pasur me sulmuesin e…

30 futbollistët më të paguar në Ligën 1 në Francë

Tuesday, 06 February 2018 14:25
Ligue 1 po rritet gjithmonë e më shumë, në sezonet e funti me hapa gjigant dhe kjo më së shumti…