Pas 6 vitesh Barcelona përballet me Chelsea në 'Stamford Bridge”

Tuesday, 20 February 2018 14:50
Chelsea pret mbrëmjen e sotme në shtëpi skuadrën e Barcelonës për përballjen e parë të 1/8 finales së ligës së…

Spanjë, mbi 50 ndeshje nën hetim për trukime, mes tyre Barcelona dhe Reali [FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 14:47
Futbolli spanjoll po përballet me një skandal bastesh. Rreth 50 ndeshje të kategorisë së dytë dhe të 3-të, po hetohen…

Arrestohet nga policia mbrojtësi portugez sepse...

Tuesday, 20 February 2018 14:24
Policia spanjolle ka arrestuar për herë të dytë për mbajtje të personit kundër vullnetit të tij, mbrojtësin e Villarealit, Ruben…

Dëmtohet rëndë boksieri George Groves, kalon momente të frikshme në ring [FOTO]

Monday, 19 February 2018 21:23
Boksieri Georege Groves, gjatë ndeshjes së tij kundër Chris Eubank Jr, ka pësuar një dëmtim të rëndë në shpatull. Në…

Maytweather i ''dashuruar'' me NBA, ja pse

Monday, 19 February 2018 21:21
Kampioni i pamposhtur me 50 fitore dhe asnjë humbje në karrierën e tij vazhdon të shijojë pushimet pasi tërheqjes së…

Skiatori francez përjashtohet nga Fshati Olimpik

Monday, 19 February 2018 14:30
Skiatori francezë Mathieu Faivre është dërguar në shtëpi pasi ka thyer disiplinën.Lajmin e ka konfirmuar vetë delegacioni olimpik francezë. Gjatë…

Interi në kolaps, vetëm 9 pikë në 10 ndeshje

Monday, 19 February 2018 14:29
Zikaltërit e Spallettit po kalojnë një krizë të dukshme.Nga udhëheqësit e Seria A, interi ka arritur të marr 9 pikë…

Ronaldo rikthehet fuqishëm, 10 gola në 6 ndeshje

Monday, 19 February 2018 13:35
U diskutua gjatë se epoka e ronaldos po i vinte fundi, por ylli portugez ju është përgjigjur këtyre dyshime me…

Krenarë për ju! Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë Ballkani [FOTO]

Saturday, 17 February 2018 19:44
Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj kanë rrëmbyer një tjetër trofe ditën e sotme. Ata kanë dalë triumfues në Mitingun Ndërkombëtar…

Trukimet e Skënderbeut, reagon për herë të parë presidenti Ardjan Takaj

Saturday, 17 February 2018 17:45
Në lidhje me njoftimin e UFA-s, për kërcenëimet ndaj inspektorëve që po jetojnë rreth çështjes “Skënderbeu”, ka reaguar me një…

Futbollistët e West Brom nën akuzë nga policia spanjolle, vodhën taksinë e McDonald’s

Friday, 16 February 2018 21:38
Katër lojtarë të West Brom, emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur, ndodhen nën akuzë nga policia spanjolle…

Kërcënohen me jetë inspektorët e UEFA-as nga Skënderbeu? Ekipi korçar reagon zyrtarisht ndaj këtij skandali

Friday, 16 February 2018 19:28
Përmes një deklarate zyrtare në uebsajtin e saj, organi më i lartë futbollistik europian, UEFA ka bërë me dije se…