Milan arrin marrëveshje me yllin nga Premierliga

Mar 13, 2018

Ki Sung Yueng pritët të jetë lojtari më i ri që do luaj nënë fanellën e Milan.

Sipas mediave lojtari i Celticu Ki Sung pritet të transferohet tek kuqezinjtë në fund të këtij sezon me një kontratë 3 vjeçare.

Mësohet se Ki Sung ka marr dhe oferta të tjera nga klube të Premiera Lige por që ai ka zgjedhur të jetë me Kuqezinjtë e Gatusos