Legjenda e Chelseat del në pension në fund të këtij sezoni

Mar 13, 2018

Ish ylli i Chelseat, Didier Drogab ka deklaruar se planifikon të pensionohet nga futbolli në fund të sezonit të kategorisë së dytë të futbollit të SHBA United Soccer League.

40 vjecari Drogab gëzon një karrierë të suksesshme ku fillimet e tij i nisi në Francë e më pas u transferua tek Chelsean duke u bërë një nga ikonat e këtij klubi.

Për momentin Drogba është lojtar dhe pronar i Phoenix Rising në USL.