Baseli “u shkatërrua” nga Manchester City, por kjo foto e Taulant Xhakës po bën xhiron e rrjetit, mos e humbisni! [FOTO]

Feb 14, 2018

Reagimi i futbollistit të Manchester City-t është epik!

Manchester City mbrëmë luajti ndeshje e parë të 1/8 së finales në Champions League, përballë Basel.Skuadra e trajnerit Pep Gurdiola fitoi me rezultat të thellë 0-4, por pavarësisht ndeshjes së dobët të ekipit zviceran, lojtari më i vlerësuar në rradhët e Basel, ishte Taulant Xhaka. 

Një nga fragmentet më pikante të ndeshjes ishte momenti ku Xhaka i hip në kurriz futbollistit Sterling për ta ndaluar atë dhe fotografët e ndeshjes nuk mund të mos e kapnin këtë rast i cili u bë hit në Internet.
Madje këtë foto e ka shprendar edhe sulmuesi anglez në rrjetet sociale ku ka shkruar“Shikojeni forcën, shikojeni forcën”.

STERLO.png