Shuhet "Heroi" i muzikës rock, David Bowie

Monday, 11 January 2016 10:16
E nisim javën me një lajm të hidhur për botën e muzikës, por edhe atë të artit.

Riri "në pikë të hallit": Rrjedh online lista e këngëve të albumit të ri!

Friday, 08 January 2016 12:29
Sapo kaloi një javë e tërë nga viti 2016 dhe albumi numër tetë i Rihanna, i titulluar “Anti”, ende nuk…

Super Bowl 50: Coldplay në duet me një super artiste

Friday, 08 January 2016 09:57
Mesa duket Coldplay nuk do të jenë të vetëm në skenë, në 50-vjetorin e Super Bowl këtë vit.

Gazeta zviceriane: Elina Duni, artistja më e mirë e xhazit

Thursday, 07 January 2016 14:49
Një vit i mbarë ka nisur 2016-ta për artisten shqiptare Elina Duni. 

Publikohet bashkëpunimi i Bebe Rexha-s me Nicki Minaj

Thursday, 07 January 2016 12:30
Ndonëse është një nga artistet e reja më të talentuara të muzikës pop, sërish 2015-ta nuk solli maksimumin e suksesit…

Fansat në peticion për të futur legjendën Lemmy Kilmister në histori

Wednesday, 06 January 2016 18:36
Fansat e grupit Motorhead po kërkojnë që idhulli i tyre Lemmy Kilmister të futet përgjithmonë në librat e historisë.

Enca ju shkund ekranin me këngën e re!

Wednesday, 06 January 2016 15:54
"Foli me vepra"...kështu e ka nisur postimin e saj të rradhës në Instagram, Enca Haxhia.

Publikohet “Hey Hey Hey”, kënga e re e Lyrical Son

Wednesday, 06 January 2016 12:26
Sapo është publikuar para pak minutash kënga e re e reperit të mirënjohur Lyrical Son.

'N Sync rikthehen në klipin e ri të Fall Out Boy

Wednesday, 06 January 2016 11:47
Vrisni mendjen se si duken 'N Sync në vitin 2016?

Adele vs Justin: Cili prej tyre thyen rekord?

Tuesday, 05 January 2016 10:24
Duket se suksesi i disa artistëve të mëdhenj nuk do të zbehet as në vitin 2016-të.

Gjithmonë origjinalë: Coldplay publikojnë klipin “Birds”

Monday, 04 January 2016 17:23
Coldplay dinë gjithmonë të jenë të pëlqyer dhe vizionarë me muzikën e tyre.

Taylor Swift tregon anën e saj më të fortë në këngën e re

Sunday, 03 January 2016 16:11
Kënga më e rë e Taylor Swift, “Out Of The Woods” , e cila është publikuar në natën e ndërrimit…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll