“Ëndrra ime u bë realitet!”, ky artist shqiptar bën krenar Jay Z-në [FOTO / VIDEO]

Saturday, 13 January 2018 17:49
Pas shumë koncerteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku po zhvillon karrierën e tij muzikore, reperi i njohur…

Një bashkëpunim interesant po vjen mes këtyre dy këngëtarëve shqiptarë [FOTO]

Saturday, 13 January 2018 16:31
Ata janë dy zëra mjaft të pëlqyer në muzikë.

Luar në menaxhimin e një kompanie ndërkombëtare [VIDEO]

Saturday, 13 January 2018 14:06
Ajo bëri një pauzë të gjatë në muzikë, për t’u rikthyer me projektin ‘Si dje’.

A do të thyejë rekorde Dua Lipa me videoklipin e ri?[VIDEO]

Friday, 12 January 2018 13:00
Pasi e kemi parë ta mbyllë vitin 2017 me një seri hitesh të suksesshme që kanë klasifikuar top listat muzikore…

“Faleminderit 2017!”, ky është suksesi i rradhës i Dua Lipës [FOTO]

Thursday, 11 January 2018 23:24
Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në arenën ndërkombëtare. Këngëtarja ka publikuar vitin e kaluar albumin…

Pas Camila Cabello-s, një tjetër vajzë largohet nga Fifth Harmony? Këngëtarja publikon këngën e re [VIDEO]

Wednesday, 10 January 2018 13:01
“All Night” kënga ideale që prisnin të gjithë. Por prit? Largohet edhe kjo këngëtare nga '5H' pas Camila Cabello-s?

Zbuloni këngën tuaj të preferuar shqiptare për javën e parë të 2018-ës [VIDEO]

Sunday, 07 January 2018 21:55
Si çdo të diel, edhe këtë ditë të fundit të javës dhe javës së pare të vitit 2018 intv.al ju…

Rita Ora në maje të klasifikimeve më këngën ‘For You’ [FOTO]

Saturday, 06 January 2018 18:24
Vetëm 2 orë kanë kaluar nga publikimi i këngës  ‘For You’ nga Rita Ora dhe Liam Payne.

Sara Kapo publikon këngën e parë, skena provokuese në klip [VIDEO]

Saturday, 06 January 2018 12:39
Ajo është vajza e surprizave.

Capital T paska plane të reja, paralajmëron klipin e rradhës dhe kanalin e ri në YouTube[FOTO]...

Friday, 05 January 2018 12:02
Viti 2017 u kurorëzua me goxha sukses për reperin “Capital T”, ku klipet e publikuara u klikuan nga miliona fansa.…

Rita Ora dhe Liam Payne publikojnë këngën ‘For You’ [VIDEO]

Friday, 05 January 2018 11:29
5 janari ishte parashikuar të ishte data e publikimit të bashkëpunimit të Rita Orës me Liam Payne.

Fenomeni Tuna rikthehet ‘fuqishëm’ me këngë të re

Thursday, 04 January 2018 22:05
Tuna është një ndër kengetaret me te dashura dhe pëlqyera në vend. Ajo ka kohë që i mungon publikut shqiptar…