4 këngët e këtyre shqiptarëve pjesë e 500 klipeve më të klikuara në YouTube. Era Istrefi e #3 [VIDEO]

Friday, 09 February 2018 19:18
Miliona klikime, por kjo këngëtare shqiptare ka arritur të dëgjohet dhe klikohet mbi 1 miliard klikime...

Tuna është gati për të sjellë këngën e re, zbulohet me kë do të bashkëpunojë [FOTO]

Friday, 09 February 2018 11:14
Pas lindjes së djalit, Tuna e la pas dore muzikën.

Sanremo 2018 pezullon nga gara Ermal Metën e Fabrizio Moro

Wednesday, 07 February 2018 19:05
Tashmë fati i këngës së shqiptarit Ermal Meta në bashkëpunim me Fabrizio Moro merr drejtim. Dy këngëtarët pezullohen nga gara…

Përjashtohet nga Sanremo? Ja vendimi zyrtar për këngën e Ermal Metës[VIDEO]

Wednesday, 07 February 2018 16:20
Nga performanca e tij e djeshme në Sanremo e deri pak orë më parë, gjithë mediat italiane e më shumë…

Ermal Meta prezanton këngën me titull: 'Non mi avette fatto niente'[VIDEO]

Wednesday, 07 February 2018 10:57
Ermal Meta, tashmë për të tretën herë radhazi është pjesë e skenës së Sanremo 2018, ndërsa dje kemi parë performancën…

Bebe Rexha ndan skenën me këta këngëtarë botërorë [FOTO]

Wednesday, 07 February 2018 09:49
Bebe Rexha me 9 shkurt do ta ndajë skenën me disa nga këngëtarët më të njohur.

'Mëshirë', kënga që po prek të gjithë. Refugjatja shtatzënë që lind mes dy deteve [VIDEO]

Sunday, 04 February 2018 12:35
"Mercy" kjo është kënga që Franca pritet të prezantohet në këtë edicion të Eurovision 2018. Një këngë që pavarësisht se…

Edhe pse ndodhet larg Kosovës, Vesa Luma nuk harron të sjellë projektin e ri muzikor [FOTO]

Saturday, 03 February 2018 18:28
Ajo është zhvendosur jashtë Kosovës për tu bashkuar me bashkëshortin e saj.

Ermal Meta publikon videoklipin e këngës ''Nuk ka më asgjë'', mos e humbisni [VIDEO]

Friday, 02 February 2018 19:34
Kantautori shqiptar Ermal Meta, tashmë për të tretën herë radhazi do të jetë pjesë e skenës së Sanremo 2018, ndërsa…

E konfirmon ai vetë, Samanta vjen në bashkëpunim me këtë këngëtar shqiptar [FOTO]

Thursday, 01 February 2018 16:13
Për bashkëpunimin mes tyre ishte folur më parë por ende nuk ishte bërë asgjë konkrete. Edhe pse Samanta vazhdon ende…

Rita Ora performon në emisionin ‘Tonight Show’ [FOTO]

Thursday, 01 February 2018 10:23
Pas paraqitjes së shumëpërfolur të saj në tapetin e kuq të Grammy 2018 dhe pjesëmarrjes në filmin ‘Fifty Shades Freed’,…

Pasi publikoi këngën e re, ja çfarë ka bërë tani këngëtarja shqiptare që po mahnit Greqinë [FOTO]

Saturday, 27 January 2018 19:35
“Beyonce” e Greqisë ka bashkëpunuar me emra të njohur të muzikës si J Balvin dhe Ruslana...