Sonte nata finale e Sanremo, Ermal Meta drejt fitores…

Feb 10, 2018

Sonte festivali i këngës Italiane Sanremo mbyll siparin dhe shpall fituesin e viti 2018.

Në tre netë në skenën e Arizonës është kënduar, e përtej garës është dhuruar edhe spektakël dhe shumë argëtim.

Edhe ky edicion është i veçantë sepse përtej muzikës që dhurohet në garë është edhe shqiptari Ermal Meta në bashkëpunim me Fabrizio Moto me këngën ‘ Nuk më keni bërë asgjë’.

Ndonëse mes shumë polemikash, do të pezullohet apo jo nga gara dy këngëtarët arritën të jenë në finale e madje të jenë pretendentët kryesorë për çmimin e madh. Të paktën kështu shkruajnë mediat italiane që bazohen në sondazhe.

Më pas mendohet se do të renditet Annalisa.

Megjithatë sonte në darkë kur të mbyllet votimi do të mësojmë edhe fituesin e edicionit të 68- të Sanremo.