Këta janë 10 filmat që dalin këtë muaj dhe nuk duhen humbur [VIDEO]

Tuesday, 07 November 2017 17:23
Viti 2017 është drejt fundit, megjithatë deri tani mund të themi se ka pasur prurje të konsiderueshme në kinematografi por…

Ju pëlqen “50 hijet e Grejit”? Ka një lajm të mirë për ju...

Monday, 06 November 2017 17:13
Për të gjithë ata që pëlqejnë trilogjinë e famshme “50 hijet e Grejit” nga E. L. James ka lajme te…

Ja kush janë 10 filmat më të veçantë të të gjitha kohërave sipas “Kritikës dhe Metakritikës”

Friday, 03 November 2017 14:31
Janë ndër filmat më të shikuar dhe të vlerësuar në botë. Gjenden të rankuar pothuajse në të gjitha  “Top Listat”,…

The New Mutants, filmi më i ri horror që do ju përndjekë gjithmonë [VIDEO]

Friday, 13 October 2017 16:21
Nga regjisori i filmit "The Fault in Our Stars" këtë herë do shikojmë një thriller psikologjik horror (quajeni si të…

Ja kush janë fituesit e çmimit të artë në Inernational Film Festival [FOTO]

Thursday, 12 October 2017 13:54
Mbi 175 filma u shfaqën gjatë 4 ditëve në festivalin e shtatë të filmit ndërkombëtarë.

Traileri i ri i Star Wars: The Last Jedi zbulon një sekret [VIDEO]

Wednesday, 11 October 2017 16:25
The second trailer for Star Wars: The Last Jedi is finally here, and it’s a doozy. There are some impressive…

Nga Frida Kahlo tek Jackson Pollock: 7 filma që tregojnë jetën e gjenive të artit [VIDEO]

Monday, 09 October 2017 14:37
Këto portrete bindëse të artistëve gjeni janë të nevojshme për të gjithë artdashësit dhe të apasionuarit e kinematografisë në përgjithësi.Si…

Ky është filmi dhe regjisori shqiptar që do të kandidojnë për çmimin Oskar [FOTO]

Friday, 06 October 2017 12:18
Një rekord prej 92 filmash kanë aplikuar për t’u konsideruar në kategorinë e filmave në gjuhë të huaj për edicionin…

10 filma horror që janë vizualisht të bukur dhe plot me stil [FOTO]

Thursday, 05 October 2017 14:52
Guxim, gjak i derdhur dhe… stil? Zhanri i filmave horror njihet për skena dhe imazhe të frikshme, brutale dhe aspak…

Jared Leto do të jetë themeluesi i Playboy në filmin e ri

Wednesday, 04 October 2017 14:24
Muzikanti dhe aktori i Blade Runner 2049, jared Leto, është zgjedhur zyrtarisht si aktori që do të jetë ne rolin…

21 filma që nuk duhet të humbisni këtë tetor [FOTO]

Wednesday, 04 October 2017 13:00
Çmimet Oskar po afrohen dhe Tetori ka shumë material të mirë për eventin e rradhës. Për më tepër vjeshta ka…

Kate Winslet ka diçka për të thënë lidhur me Leo DiCaprio-n gjatë xhirimeve të Titanik-ut

Tuesday, 03 October 2017 17:40
Ende s’po e marrim veten!Aktorja Kate Winslet ka ndarë një lajm mjaft interesant lidhur me Leonardo DiCaprio.gjatë një interviste me…