Kujdes! Njerëzit e zemëruar vdesin 35 vjet më shpejt [VIDEO]

Monday, 27 November 2017 11:18
Njerëzit e zëmëruar vdesin më shpejtë. Ky është rezultati në të cilin kanë arritur studiuesit nga Universiteti Shtetëror Iowa në…

Studim/ Futbolli dëmton trurin [VIDEO]

Thursday, 23 November 2017 14:47
Shoqata e futbollit ka njoftuar se në Janar të 2018 do nisi një studim për efektet që ka futbolli në…

Ndarja e binjakeve. Operacioni rezulton i suksesshëm [FOTO/VIDEO]

Wednesday, 22 November 2017 14:20
Këto janë Erin dhe Abby dy binjaket që kaluan me sukses një operacion tepër të rrezikshëm. Binjaket kanë lindur një…

Shpiket pajisja që i jep fund abuzimeve me medikamentet [VIDEO]

Tuesday, 21 November 2017 17:41
Shkencëtarët kanë sjell në jetë "armën" që do ta përdorin ndaj pacientëve që janë të varur nga konsumimi i tepërt…

Fermerët, stresi rritet çdo ditë e më shumë, duke rrit riskun dhe për vetëvrasje [VIDEO]

Tuesday, 21 November 2017 13:55
Fermerët në SHBA po vuajnë gjithnjë e më shumë nga depresioni dhe ankthi madje duke rritur kështu dhe riskun për…

Në dhjetor do bëhet transplantimi i parë i kokës, vullnetar një 30 vjeçar [FOTO/VIDEO]

Monday, 20 November 2017 13:05
Para një viti neuroshkecëtari italian Sergio Canavero tronditi botën kur deklaroi se do kryej transplantimin e parë të një koke…

Kujdesuni për veten! Këto janë vitaminat që ju duhen në këto ditë të fundit të vjeshtës!

Monday, 20 November 2017 11:39
Vitaminat janë disa përbër natyralë të cilat gjenden pothuajse në të gjitha ushqimet. Edhe pse janë në sasira të vogla,…

Nëse keni një qen përgatituni të jetoni më gjatë

Sunday, 19 November 2017 14:43
Qeni me të vërtetë është miku më i mirë i njeriut, sipas një studimi të kohëve të fundit që zbulon…

Tre kafe në ditë ulin rrezikun e kancerit të mëlçisë

Friday, 17 November 2017 14:19
Kafja është një nga pijet konsumohet më shumë në të gjithë botën, dhe një lajm i mirë vjen për të…

Ekspertët publikojnë studimin më të fundit për fasulet! Zbulojeni!

Thursday, 16 November 2017 13:28
Konsumimi i fasules mbetet i madh në shumë vende të botës.

Vajza kujdes! Stresi ju shëndosh [VIDEO]

Thursday, 16 November 2017 11:58
Gratë që përjetojnë situata të vështira dhe stresuese kanë më shumë gjasa që të kthehen në obeze në krahasim me…

5 hapa për një lëkurë të shëndetshme [VIDEO]

Wednesday, 15 November 2017 12:44
Lëkura është organi më i madh i trupit e cila na mbron nga bakteret, viruset, ndotja dhe substancat kimike që…