Smartphone si dhuratë? Një ide e keqe sepse rrezikoni ti shkakton kancer të afërmit tuaj [VIDEO]

Wednesday, 20 December 2017 14:54
Dhurimi i një Smartphone apo dhe smart watch mund ta vërë jetën e fëmijës tuaj në rrezik, paralajmërojnë ekspertët. Në…

Mjeku gjerman kuron sëmundjen me anë të një bime [VIDEO]

Tuesday, 19 December 2017 15:08
Një zbulim tepër i rëndësishëm që mund të kuroj kancerin është bërë në Gjermani. Sipas raportimit të mediave gjermane një…

Alarmi i studiuesve. Mbani larg celularin, rrezet e dëmshme për shëndetin [VIDEO]

Monday, 18 December 2017 15:48
Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë paralajmëroi se njerëzit duhet të mbajnë telefonat e tyre celularë disa metra larg tyre gjatë…

Mund të shpëtoni jetë! Me këto 5 pyetje kuptoni nëse dikush po pëson sulm në tru

Sunday, 17 December 2017 16:37
Ashtu si shumë simptoma të tjera, edhe ato të sulmit në tru janë të ëvshtira për tu identifikuar.

Këto janë ushqimet që përmirësojnë shëndetin tuaj mendor

Sunday, 17 December 2017 15:31
Ndodh që për shkak të angazhimeve të përditshme, ta lini në hije kujdesin ndaj vetes. Kryesisht për shëndetin tuaj mendor.…

Konsumimi i lajthive ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Sunday, 17 December 2017 11:55
Studiuesit këshillojnë konsumimin e lajthive për të pasur një zemër të shëndetshme. Por si çdo ushqim tjetër edhe konsumimi i…

Është më e thjeshtë nga se e mendoni! Si ta kuptoni nëse jeni shtatzënë vetëm nga sheqeri

Friday, 15 December 2017 21:57
Njëra ndër fazat më të rëndësishme të jetës së një gruaje është edhe periudha e shtatzënisë. Ndërsa hapi i parë…

Vetmia është aq e dëmshme për shëndetin sa konsumimi i 15 cigareve në ditë [VIDEO]

Friday, 15 December 2017 12:43
Nëntë milionë të rritur ne Britaninë e Madhe vuajnë nga vetmia, raporton studimi i Komisionit Jo Cox. Specialistët i kanë…

Lini duhanin! Dukeni më pak tërheqës në sytë e të tjerëve [VIDEO]

Thursday, 14 December 2017 13:15
Duhani na bën të dukemi më pak tërheqës në sytë e të tjerëve. Ky është studimi i fundit i bërë…

KUJDES! PAMJE TË RËNDA/ Vogëlushja lind me zemrën jashtë trupit [FOTO/ VIDEO]

Wednesday, 13 December 2017 13:02
Ajo ishte veç disa javshe në barkun e nënës kur u diagnostikua me një sëmundje të rrallë, formimin e zemrës…

Si të shmangni stresin e Krishtlindjeve [VIDEO]

Tuesday, 12 December 2017 15:18
"Është koha më e mrekullueshme e vitit", por edhe një kohë kur nivelet e stresit fluturojnë. Mungesa e kohës dhe…

Gratë heqin dorë nga kontraceptivët [VIDEO]

Monday, 11 December 2017 18:08
Brenda 4 viteve më shumë se 600,000 gra Angli kanë hequr dorë nga kontraceptivët, sipas të dhënave të fundit nga…