Shpikja inovative dhe pa dhembje që lufton sëmundjen e diabetit

Monday, 01 January 2018 13:37
Miliona njerëz që vuajnë nga diabeti mund të përfitojnë nga një pajisje që parashikon eleminimin e injeksioneve të dhimbshme të…

Konsumimi i perimeve pastron mushkëritë e duhanpirësve

Saturday, 30 December 2017 13:30
Studiuesit amerikanë japin një lajm të mirë për të gjithë duhanpirësit. Konsumatorët e cigareve tashmë mund t’i pastrojnë mushkëritë nga…

Ekspertët japin alarmin: Miopia te të rinjtë ka arritur në nivele epidemike

Thursday, 28 December 2017 13:05
Fëmijët po kalojnë orë të pafundme në smartfonë, lojëra, kompjutera dhe tableta. Por ndikimet negative të qëndrimit para pajisjeve elektronike…

Si të forconi gjoksin? Zbuloni dy sekrete

Wednesday, 27 December 2017 16:40
Nëse doni të ngrini dhe të forconi gjoksin zgjidhja nuk janë operacionet. Në kushte shtëpie ju shumë mirë mund të…

Konsumimi i vakteve me familjen ndihmon fëmijët të jenë më të shëndetshëm dhe me social [VIDEO]

Tuesday, 26 December 2017 15:10
Festat janë shpesh herë ato që na bëjnë bashkë në një tavolinë ngrënie. Por mbledhja në vaktet nuk duhet të…

Suprizon vogëlushi. Mjekët i kërkuan nënës të abortonte,fëmija vjen në jetë [VIDEO]

Monday, 25 December 2017 17:55
Krishtlindjet kanë rezervuar një surprizë të veçantë për Yvonne Exell dhe bashkëshortin e saj.Këto krishtlindje familjes së tyre iu është…

Pse është mirë të keni vithe të mëdha

Saturday, 23 December 2017 15:42
Të kesh vithe të mëdha në këto kohë të bën të dukesh tërheqëse në sytë e të tjerëve, e si…

Kush thot që eshte ateist genjen, të gjithë besojnë në zot, raporton një studim i fundit [VIDEO]

Friday, 22 December 2017 18:15
Pavarësisht besimit, ngjyrës apo etnisë të gjithë festojmë në fund vitin e ri dhe krishtlindje. Shumë persona besojnë në zot,…

Njerëzit jo social rrezikojnë të sëmuren nga diabeti [VIDEO]

Thursday, 21 December 2017 18:23
Njerëzit të cilët janë pak social kanë më shumë gjasa që të zhvillojnë një diabet të tipit të 2, në…

Doni të evitoni sëmundjet? Pini qumësht gomarice dhe do të keni...

Thursday, 21 December 2017 11:13
Pothuajse shpesh e kemi dëgjuar se pirja e qumështit ka një sërë të mirash për organizmin, ku ndër përbërësit më…

Smartphone si dhuratë? Një ide e keqe sepse rrezikoni ti shkakton kancer të afërmit tuaj [VIDEO]

Wednesday, 20 December 2017 14:54
Dhurimi i një Smartphone apo dhe smart watch mund ta vërë jetën e fëmijës tuaj në rrezik, paralajmërojnë ekspertët. Në…

Mjeku gjerman kuron sëmundjen me anë të një bime [VIDEO]

Tuesday, 19 December 2017 15:08
Një zbulim tepër i rëndësishëm që mund të kuroj kancerin është bërë në Gjermani. Sipas raportimit të mediave gjermane një…