Kur takoheni me dike ju duket sikur ju zë korenti? Ja përse ndodh më shpesh gjatë dimrit

Sunday, 14 January 2018 16:25
Nëse keni vërejtur që shpesh ju godet elektriciteti kur kapni dorëzën e derës apo ndonjë objekt tjetër, ky është shkaku…

Studim/ Kënga lufton depresionin tek femrat [VIDEO]

Friday, 12 January 2018 15:12
Të kënduarit i ndihmon gratë të kapërcejnë depresionin e pas lindjes, zbulon një studim i fundit.Nënat e reja që luftojnë…

Përdorimi i ilaçeve gjatë shtatzënisë shkakton astmë te fëmijët [VIDEO]

Thursday, 11 January 2018 17:28
Përdorimi i medikamenteve për aciditetin e lartë gjatë shtatzënisë shkakton astmë te fëmijët. Një studim i cili ka grumbulluar të…

Keni njolla në fytyrë? Përdorni këtë maskë urgjentisht!

Wednesday, 10 January 2018 14:23
Njollat  e errëta në lëkurë dhe mund të shfaqen për shkak të faktorëve të ndryshëm si : shtatzënia, ekspozimi i…

Mos e provoni cigaren, 3 në 5 persona kthehen në duhanpirës të rregullt [VIDEO]

Wednesday, 10 January 2018 12:16
Të paktën 3 në 5 persona që e provojnë cigaren për herë të parë kthehen në duhanpirës të përhershëm, raporton…

Trondit studimi/ Gratë që punojnë natën rrezikohen nga kanceri [VIDEO]

Tuesday, 09 January 2018 15:33
Gratë që punojnë turni i tretë janë më të rrezikuara që të diagnostikohen më kancer në krahasim me ato që…

Sulmet në zemër vrasin gratë, trajtohen më pak se meshkujt [VIDEO]

Monday, 08 January 2018 17:21
Femrat që vuajnë nga zemra mund të humbasin jetën pasi nuk marrin të njëjtat trajtime si meshkujt, zbulon një studim…

5 mënyra se si të mbani të shëndetshme lëkurën dhe gjatë dimrit

Saturday, 06 January 2018 13:01
Tempëraturat e ulta dhe qëndrimi i gjatë në ambjete të mbyllura janë dy nga armiqt kryesor të lëkurës gjatë dimrit.…

Zbulohet kura për trajtimin e tumoreve të trurit [VIDEO]

Friday, 05 January 2018 14:49
Studiuesit e universitetit Leeds në Angli kanë hedhur një hap drejt zbulimit të kurës për trajtimin e tumoreve të trurit.…

Flet shkenca, për të rritur fëmijë inteligjent shtoni peshkun në dietën e tyre [VIDEO]

Thursday, 04 January 2018 14:32
Fëmijët që hanë peshk një herë në javë ose më shumë flenë më mirë dhe shënojnë mesatarisht më shumë në…

A e blen leku lumturinë? Ja çfarë thotë shkenca [VIDEO]

Wednesday, 03 January 2018 11:15
A mund të blejnë paratë lumturin? A është e nevojshme te kesh para për të qenë i lumtur apo ky…

Pse periodat janë më të dhimbshme se kurrë në janar

Tuesday, 02 January 2018 17:43
Periodat nuk janë kurrë argëtuese. Sigurisht përveç një rritjeje të këndshme të gjoksit dhe lajmit që nuk jeni shtatzënë pa…