Reagimet e trurit tregojnë nëse keni talent në muzikë [FOTO]

Thursday, 25 January 2018 14:39
Truri juaj mund të jetë parashikuesi më i mirë nëse ju keni apo jo talent në muzikë, zbulon një studim…

Vini re! 60 minuta të kaluara në mediat sociale sjell pagjumësi

Wednesday, 24 January 2018 14:49
Një orë në ditë e shpenzuar në mediat sociale mund të prish gjumin tuaj, paralajmëron një studim i fundit. Studiuesit…

Obeziteti po shkurton jetëgjatësinë e fëmijëve me 20 vite

Tuesday, 23 January 2018 13:25
Jetëgjatësia e fëmijëve po zvogëlohet me 20 vite për shkak se qeveria nuk po merr masa për parandalimin dhe kurimin…

Shpëtoni nga sëmundjet në vendin tuaj të punës duke bërë këto 7 gjëra. Mos u ankoni më!

Tuesday, 23 January 2018 11:34
Në vendin e punës mundësia për t’u prekur nga ndonjë sëmundje është më e madhe.

Studiuesit: Je adoleshent deri në moshën 24-vjeçare [VIDEO]

Monday, 22 January 2018 14:43
Adoleshenca tani zgjat nga mosha 10 deri në 24 vjeç, megjithëse mendohej se përfundonte në moshën 19 vjeçare, thonë shkencëtarët.…

Shkenca zbulon kurën se si të parandalohet kanceri

Saturday, 20 January 2018 15:39
Shkencëtarët kanë bërë një hap drejt kurimit të një ndër sëmundjeve më të rënda, kancerit. Një ekip studiuesish nga universiteti…

Gripi mund të ngjitet dhe nga frymëmarrja, zbulon një studim i fundit

Friday, 19 January 2018 12:04
Virusi i Gripit shpërndahet edhe nga frymëmarrja dhe jo vetëm nga kollitja dhe teshtima, paralajmëron një studim i ri. Studuesit…

‘Unaza magjike’ që ju mbron nga ‘SIDA’, je se për çfarë përdoret...[FOTO]

Friday, 19 January 2018 09:06
Shkenca në mjekësi po avancon me ritme galoponte dhe tashmë kostoja për të parandaluar transmetimin e virusit HIV, nëpërmjet një…

Kujdes nga faturat e blerjeve, ju shkaktojnë infertilitet dhe autizëm

Thursday, 18 January 2018 14:11
Më shumë se 90% e faturave që marrim për produktet që blejmë përmbajnë kimikate të cilat janë shkaktarë të shumë…

Studim/ Çastet e vështira janë çelësi i lumturisë

Wednesday, 17 January 2018 12:47
Momentet e vështira në jetën tonë mund të jenë po aq të rëndësishme për lumturinë tonë sa edhe momentet kur…

Adoleshentët që qëndrojnë gjatë para TV ushqehen keq, 1/3 fëmijëve obezë

Tuesday, 16 January 2018 15:30
Adoleshentët që qëndrojnë më shumë kohë para televizorit konsumojnë më shumë ushqim të shpejtë dhe jo të shëndetshëm deklaron një…

Gratë mbijetojnë përballë urisë dhe sëmundjeve më shumë se burrat[VIDEO]

Monday, 15 January 2018 12:30
Gratë kanë aftësinë që t'u mbijetojnë sëmundjeve dhe urisë më shumë se sa burrat. Studiues nga Universiteti i Danimarkës shqyrtuan…