Vaksina kundër kancerit do të testohet te njerëzit[VIDEO]

Friday, 02 February 2018 18:09
Një vaksinë kundër kancerit është duke u zhvilluar si një test klink për trajtimin tek pacientët. Ekipi i studiuesve në…

Itali, kryhet me sukses kurimi i parë me terapi gjenetike për 4-vjeçarin me Leuçemi

Friday, 02 February 2018 12:20
Është shënuar rasti i parë në Itali, ku një fëmijë 4-vjeçar i cili vuante nga sëmundja e Leuçemisë është trajtuar…

Vendosja e taksës për pijet me sheqer çon konsumatorët drejt alkoolit[VIDEO]

Thursday, 01 February 2018 18:18
Vendosja e taksës për pijet me sheqer pritet të rrisë konsumin e alkoolit, zbulon një studim i fundit.Shteti Britanik pritet…

Muzika shërim për ata që kanë humbur kujtesën

Wednesday, 31 January 2018 15:38
Pacientët me probleme të shëndetit mendor mund të rikuperojnë kujtesën e tyre nëse dëgjojnë këngët e tyre të preferuara, deklarojnë…

Alkooli na bën diçka të pabesueshme. Ah ta kishim ditur më parë!

Wednesday, 31 January 2018 15:06
Hulumtuesit hollandez  dhe britanikë zhvilluan një eksperiment, të botuar në “Journal of Psychopharmacology”, për të vërtetuar nëse alkooli ndikon në…

Stresi shkakton sëmundje fizike

Tuesday, 30 January 2018 16:33
Stresi mund të shkaktojë sëmundje fizike duke dëmtuar sistemin imunitar, zbulon një studim i fundit. Studiuesit në Universitetin e Miçiganit…

Burrat duhet të bëjnë punë shtëpie për të pasur një shëndet më të mirë[VIDEO]

Monday, 29 January 2018 18:14
Studiuesit kanë gjetur se çdo ditë, gratë ne moshe shpenzojnë mesatarisht 2 orë më shumë për të bërë punët e…

Ligjërisht i ndaluar, por ja se çfarë sëmundje shëron kanabisi...

Sunday, 28 January 2018 17:40
Epileptikët kanë pasur më pak se 43.9 për qind kriza epileptike pasi e kanë marrë një ilaç më përmbajtje kanabisi.…

E dini? Aktivitetet fetare rrisin jetëgjatësinë

Friday, 26 January 2018 18:34
Një studim i fundit ka zbuluar se personat që jane besimtarë dhe që ndjekin në mënyrë të rregull ritet fetare…

Reagimet e trurit tregojnë nëse keni talent në muzikë [FOTO]

Thursday, 25 January 2018 14:39
Truri juaj mund të jetë parashikuesi më i mirë nëse ju keni apo jo talent në muzikë, zbulon një studim…

Vini re! 60 minuta të kaluara në mediat sociale sjell pagjumësi

Wednesday, 24 January 2018 14:49
Një orë në ditë e shpenzuar në mediat sociale mund të prish gjumin tuaj, paralajmëron një studim i fundit. Studiuesit…