Lajm i keq për baballarët. Fëmijët duhet të flen me nënë deri në moshën 3 vjeçare [VIDEO]

Friday, 08 December 2017 15:27
Bebet duhet të flenë në shtratin e nënës së tyre derisa të jenë të paktën tre vjeç këshillon një studim…

Ndotja e ajrit/ Studimi: 6% e nënave rrezikojnë të lindin fëmijët nën peshë [VIDEO]

Thursday, 07 December 2017 16:09
Një studim i ri i publikuar nga "The British Medical" Journal, paralajmëron se ndotja e ajrit e shkaktuar nga trafiku…

S’do e besoni se çfarë i bën dashuria trupit tuaj. U habitëm!

Thursday, 07 December 2017 14:00
Këtu keni disa nga  efektet më të mahnitshme dhe të provuara shkencërisht që dashuria ka në mendjen dhe trupin tuaj.

Një në tre adoleshente ngacmohet seksualisht online [VIDEO]

Wednesday, 06 December 2017 15:23
Një e treta e vajzave adoleshente kanë deklaruar se janë ngacmuar të paktën 1 herë seksualisht nëpërmjet mediave online, raporton…

I ngacmoni aknet? Pas këtij lajmi s'do ta bëni më! [FOTO/VIDEO]

Wednesday, 06 December 2017 12:43
Kjo foto do të bëjë që ju të mendoheni dy herë para se të dëmtoni me mjete të çuditshme aknet…

Keni kafshë shtëpiake? Bëni kujdes, kjo sëmundje ngjitëse po ju kërcënon jetën [VIDEO]

Tuesday, 05 December 2017 12:41
Një sëmundje e rrezikshme e kafshëve po rrezikon të përhapet tek njerëzit. Veterinerët e Amerikës së Veriut kanë lajmëruar se…

Një shall mund të shpëtojë një jetë [VIDEO]

Monday, 04 December 2017 16:54
Pacientët janë duke u inkurajuar që të mbajnë një shall mbi hundën dhe gojën e tyre për të parandaluar sulmet…

Këto janë gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

Sunday, 03 December 2017 16:24
Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe për këtë ne duhet të shmangim disa gabime që…

Një në katër vajza vuan nga depresioni [VIDEO]

Friday, 01 December 2017 14:52
Një në dhjetë vajza të grupmoshës 14-17 vjeç kanë marrë të paktën një konsultë të specializuara për shëndetin mendor në…

Një zgjidhje për pacientët skizofren [VIDEO]

Wednesday, 29 November 2017 16:08
Pacientët që vuajnë nga skizofrenia tashmë mund të kenë avatarë të cilët imitojnë zërat në kokën e tyre në mënyrë…

Rikthehet sëmundja shekullore 'Ethet e Kuqe', me qindra të infektuar në Angli dhe Azinë Lindore [FOTO]

Tuesday, 28 November 2017 13:51
Sëmundja e quajtur "Ethet e kuqe" po shtonë numrin e të prekure në Angli dhe Azinë Lindore, e shkaqet e…

Vajza bëni kujdes! Ky detaj i vogël mund të jetë një shenjë e kancerit të gjirit! [FOTO]

Monday, 27 November 2017 23:52
Një nënë e dy fëmijëve që po lufton me kancerin, ka shpërndarë në internet një fotografi në të cilën shfaqet…