Shtatë shenjat që tregojnë se po e teproni me kripën

Monday, 12 February 2018 15:00
Trupi i njeriut ka nevojë për çdo vitaminë, element kimik, mineral etj në mënyrë që të kryejë të gjitha proceset…

Keni zbokth? Mos blini produkte të shtrenjta, zgjidhjen e keni në shtëpi

Saturday, 10 February 2018 17:09
Nëse kërkoni të fuqizoni flokët dhe të eliminoni mos blini produkte të shtrenjta, zgjidhjen e keni në shtëpi. Soda e…

Si ndikon stresi në trupin e njeriut

Saturday, 10 February 2018 16:19
Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,…

Shpresë për gratë me infertilitet. Për herë të parë vezët zhvillohen jashtë trupit

Friday, 09 February 2018 15:04
Gratë që përballen me infertilitetin ju është dhënë një shpresë e re nga shkencëtarët britanikë. Ata mundën të rrisnin për…

Njihuni me përjetimet pas lindjes të nënave të reja nga haluçinacionet deri...

Friday, 09 February 2018 11:46
Pas lindjes së foshnjës nënat e reja kanë luhatje të theksuara hormonale dhe për këtë arsye shumë nga to përjetojnë…

Personat që vuajnë nga artriti rrezikojnë të preken nga kjo sëmundje vdekjeprurëse

Friday, 09 February 2018 11:23
Ekspertët paralajmërojnë se personat që vuajnë nga artriti, janë më të rrezikuar të preken nga një sëmundje vdekjeprurëse e mushkërive.…

Kryeni testin e gjakut. Parandaloni vdekjen nga sulmet kardiake

Thursday, 08 February 2018 14:04
Një test gjaku mund të parandaloje vdekjen e shumë pacientëve të sëmurë me zemër zbulon një hulumtim i fundit. 1…

E pa besueshme por e vërtet, imagjinata lehtëson dhimbjen

Wednesday, 07 February 2018 13:17
Imagjinata mund të lehtësoj dhimbjen. Ky është zbulimi i fundit që studiuesit e universitetit Leiden të Holandës kanë realizuar.Teoria mbi…

Studimi/ Mos i dëmtoni më bimët, ato ndonjë dhimbje njësoj si njerëzit [FOTO]

Tuesday, 06 February 2018 17:05
Bimët nuk ndryshojnë shumë nga kafshët dhe njerëzit, ky është përfundimi që shkencëtarët e universitetit të Firences dhe Universitetit të…

Shokojnë shkencëtarët/ Konsumi i çajit të nxehtë rrit riskun për kancer

Tuesday, 06 February 2018 15:11
Nëse jeni një konsumator i rregullt i cigares dhe alkoolit rrezikoni të diagnostikoheni me kancer të ezofagut mirëpo nëse jeni…

Sezon provimesh! Studentë, njihuni me ushqimet që ju ndihmojnë kujtesën...

Monday, 05 February 2018 16:40
Gjatë sezonit të provimeve përqëndrimi duhet të jetë në nivele të larta ndaj për këtë arsye studentëve iu vijnë në…

90 % e adoleshentëve me nivele të larta të plastikës në gjak, shkaktari kryesor për kancerin dhe infertilitetin

Monday, 05 February 2018 15:15
Pothuajse 90 % e adoleshentëve kanë nivele të larta të plastikës në gjak raporton një studim i fundit.Lënda kimike Bisfenol…