Kujdes! Mos shikoni shumë TV [VIDEO]

Monday, 13 November 2017 13:57
Ndjekja e televizorit për një kohë të gjatë dyfishon riskun për mpiksje të gjakut ose ndryshe siç quhet ne botën…

Flasin studiuesit: "Femrat e pasura janë të palumtura", ja pse [FOTO]

Sunday, 12 November 2017 16:28
Thuhet se paratë nuk e blejnë lumturi dhe këtë e dinë më se mirë gratë e pasura. Një hulumtim i…

Djemtë mësojnë më shumë kur rrethohen nga vajzat [VIDEO]

Friday, 10 November 2017 13:27
Numri i lartë i vajzave në një klasë i ndihmon djemtë që të kenë një rritje të rezultateve mësimore raporton…

Kujdes! Konsumimi i madh i alkoolit shkak për 6 lloje kanceri [VIDEO]

Thursday, 09 November 2017 18:06
Sa më shumë alkool të pini, aq më shumë ka gjasë që të diagnostikoheni me një nga 6 llojet e…

Diabeti dhe astma vrasin më shumë se komplikacionet gjatë shtatzënisë [VIDEO]

Wednesday, 08 November 2017 17:52
Sëmundjet si diabeti apo astma po vrasin më shumë nëna dhe foshnje në Amerikë se sa sëmundjet e lindjes dhe…

Studiuesit: Kujdes, aplikimi i kësaj kure shkakton kancer [VIDEO]

Tuesday, 07 November 2017 15:32
Ulja e ndjeshmërisë së dëgjimit theksohet me kalimin e viteve, por në fillimet e saj është vështirë të kuptosh se…

OBSH jep alarmin/ Një virus i ri po kërcënon botën [VIDEO]

Monday, 06 November 2017 18:47
Organizata Botërore e Shëndetësisë ka lajmëruar se një virusi i përhapur në Ugandë, në lindje të Afrikës, po bëhet një…

Qepa e pjekur, me veti mrekullibërëse për shëndetin

Monday, 06 November 2017 16:23
Të gjithë i njohim vetitë e qepës të cilat ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë. Por a keni dëgjuar se edhe…

Raport i CIA-s, rritet ndjeshëm obeziteti tek shqiptarët[VIDEO]

Monday, 06 November 2017 10:26
Në të gjithë botën dekadat e fundit të prekurit nga obeziteti janë dyfishuar dhe trefishuar. Edhe në vendin tonë nga…

Kanceri i tiroides, trajtimi

Saturday, 04 November 2017 21:18
Kanceri i Tiroides është relativisht jo dhe aq i zakonshëm krahasuar me llojet e tjera të kancerit. Gjëndra tiroide është…

Sherbela me plot veti kuruese, por kujdes edhe helmuese

Saturday, 04 November 2017 18:48
Të gjithë kemi dëgjuar për sherbelën. Por kjo shkurre e vogël fsheh brenda saj shumë veti kuruese për trupin tonë.…

Studimi që përfshiu edhe Shqipërinë/ Zbulon se shtatzënia në moshë të vogël shkakton probleme [VIDEO]

Friday, 03 November 2017 13:52
Një studim i ri i Shoqatës Amerikane të Zemrës ka arritur në përfundimin se gratë që bëhen nëna në vitet…