Rregullat që duhen ndjekur kur vuani nga tensioni i ulët

Thursday, 18 February 2016 11:31
Studimet tregojnë se nga tensioni i ulët më së shumti vuajnë femrat në mes moshës 30 dhe 40-vjeçare, sidomos ato…

Kombinimi i lëngut të limonit dhe kripës ndalon migrenën

Wednesday, 17 February 2016 15:04
Migrena për shumë njerëz mund të jetë një makth. Në ndërkohë nuk ka një metodë mjekësore që mund ta kurojë…

Pse është i shëndetshëm dushi me ujë të ftohtë

Wednesday, 17 February 2016 10:52
Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Gjermani tregohen efektet më të fundit pozitive që përfitonte organizmi kur…

Zbulohet metoda që shëron mbi 94% të pacientëve të sëmurë me kancer

Tuesday, 16 February 2016 15:43
Mjekët që po luftojnë kancerin thonë se kanë zbuluar një trajtim revolucionar që mëson trupin se si ta vrasë vetë…

Ja pse duhet të konsumoni mish të bardhë

Tuesday, 16 February 2016 11:14
Ajo çfarë ne nuk dimë është se pjesa më e madhe e yndyrës është e përqendruar në lëkurë, të cilën…

Mos përdorni sapun në dush

Monday, 15 February 2016 18:00
Nëse përdorni sapun gjatë larjes po bëni gabim. Studimet e fundit dermatologjike kanë gjetur se ai i bën lëkurës tuaj…

Këto ushqime mund t`ju helmojnë

Sunday, 14 February 2016 07:46
Bill Marley ka studiuar ushqimet për rreth 20 vite. Ai publikoi së fundmi në gazetën ”The Sun”, një artikull në…

Kujdes: Qëndrimi ulur dëmton trurin

Saturday, 13 February 2016 11:09
Për të moshuarit, qëndrimi për një kohë të gjatë ulur në kolltuk duke parë televizor, në vend të ushtrimeve fizike…

Përfitimet shëndetësore që mund t’i merrni nga veza

Friday, 12 February 2016 18:39
Vezët janë përbërësit vitalë të shumë recetave. Përderisa vezët qëndrojnë në krye të listës së produkteve që duhet konsumuar kur…

Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta

Friday, 12 February 2016 07:54
Këmbë të holla për vetëm dhjetë minuta. Ato janë ndër atributet më të rëndësime të feminitetit, ndërkaq këmbët e holla…

Dieta që mbron nga sëmundjet

Thursday, 11 February 2016 18:15
Dieta më e re është plotësisht ndryshe nga të gjitha deri më tani.Nuk keni nevojë të numëroni kaloritë apo në…

Paracetamoli gjatë shtatzënisë rrit rrezikun për astmë tek fëmijët

Thursday, 11 February 2016 14:31
Gratë shtatzëna të cilat pijnë paracetamol mund të rrisin rrezikun që fëmija i tyre të vuajë nga astma, thotë një…