Të rinj "të thinjur"....Pse shfaqen?

Friday, 05 February 2016 13:23
Edhe pse thinjat janë një prej shënjave të “pleqërisë”, ka shumë raste, që sheh dhe të rinj të thinjur. E…

Telefoni poshtë jastëkut! Ja arsyet se përse duhet ndaluar…

Friday, 05 February 2016 13:12
Mbajtja e telefonit poshtë jastëkut është e rrezikshme për shëndetin. Mjekët japin dhe arsyet se përse duhet të ndaloni këtë…

Masazhi i fytyrës që do ju bëjë 10 vite më të re

Sunday, 31 January 2016 10:42
Duke përdorur teknikën japoneze Tanaka mund të ripërtrijmë fytyrën tuaj për 2 javë, por këtë teknikë duhet bërë çdo ditë…

Dhimbje në kraharor, shenjë për probleme me zemrën

Saturday, 30 January 2016 13:20
Sëmundja e artereve koronare ose sëmundja iskemike e zemrës është forma më e shpeshtë e sëmundjes kardiovaskulare. Në shumicën e…

Kujdes, pastrimi i veshëve kërkon rëndësinë e duhur

Friday, 29 January 2016 13:18
Keni dëgjuar shumë shpesh për shkopinjtë e pambukut, apo edhe ndoshta keni pasur ndjenja të pakëndshme duke iu shndërruar edhe…

Ja çfarë ndodh nëse nuk hani mëngjes

Friday, 29 January 2016 11:01
Vakti kryesor dhe më i rëndësishmi është mëngjesi, jo vetëm për një ditë të mirë, por edhe për një shëndet…

Doni ta lini duhanin? Provoni këtë dietë

Thursday, 28 January 2016 11:12
Jeni gati për të lënë duhanin? Përpiquni të konsumoni më shumë perime dhe më pak mish dhe zëvendësoni filxhanin e…

Ndikimi i dimrit në shëndetin tuaj

Wednesday, 27 January 2016 10:02
Dimri është një stinë që ka një ndikim të dukshëm në lëkurën dhe mbarëvajtjen e shëndetit të lëkurës. Prej syve…

Picë e shpejtë

Tuesday, 26 January 2016 18:45
Përbërësit: 1 filxhan e gjysmë miell, 3/4 kripë, 1 lugë çaji me maja, 1/2 filxhan me ujë dhe një lugë…

Shmangini këto ushqime nëse vuani nga tiroidet

Tuesday, 26 January 2016 10:45
Kujdesi mjekësor i duhur dhe në kohë i tiroideve është çelësi i një trajtimi të suksesshëm. Ashtu siç dieta luan…

Hani bajame dhe gjasat për të vdekur janë mbi 50% më pak

Monday, 25 January 2016 17:13
Konsumi i arrave dhe llojeve tjera të bajameve është vërtetuar të këtë efekte pozitive shëndetësore, mirëpo, kjo që hulumtuesit e…

Dieta me vezë për të larguar 3 kg në vetëm 3 ditë

Monday, 25 January 2016 11:14
Dieta me vezë për të larguar 3 kg në vetëm 3 ditë Shmangni sheqerin, kripën, makaronat dhe ushqimet e tjera…