Zbulohet çelësi si të marrësh rritje rroge pa bërë kërkesë

Thursday, 22 March 2018 15:36
Njerëzit e sjellshëm, bashkëpunues kanë shanset më të larta që të kenë një karrierë të suksesshme në krahasim me të…

Të udhëtosh i dehur. 1/3 adoleshentë e kanë provuar ndjesinë

Wednesday, 21 March 2018 18:11
Drejtimi i makinës në gjendje të dehur ose në ndikimin e lëndëve narkotike është bërë një problem tepër shqetësues për…

E pabesueshme në Kinë! Doktorët i heqin pacientit 420 gurë nga veshkat[FOTO]

Wednesday, 21 March 2018 11:13
Çudia e rradhës vjen nga Kina ku një pacient i quajtur He është shtruar për t’ju nënshkruar një ndërhyrje kirurgjikale.…

Vajzat hyjnë në moshë të hershme në pubertet rrezikojnë të vuajnë nga...

Tuesday, 20 March 2018 16:40
Vajzat që kalojnë një pubertet të hershme kanë më shumë gjasa që të vuajnë nga obeziteti kur të rriten në…

Homoseksualiteti rrit numrin e vetëvrasjeve tek studentët

Monday, 19 March 2018 15:03
Numri i vetëvrasjeve është rritur me 60% në 45 vitet e fundit dhe në çdo 40 seconda tenton të vras…

Rritet me 150% numri i fëmijëve me reaksione alergjike

Friday, 16 March 2018 14:11
Rritet me 150 për qind numri i fëmijëve të hospitalizuar me reaksione alergjike. Një raport i ri  zbulon se gati…

Mungesa e gjumit lidhet me ankthin dhe depresionin

Thursday, 15 March 2018 16:23
Personat të cilët flenë më pak se tetë orë në ditë janë më të prirur të vuajnë nga ankthi dhe…

Mjekët brazilianë përdorin me sukses celularin në 40 operacione të trurit

Thursday, 15 March 2018 15:26
Telefonat inteligjentë po përdoren për të ndihmuar kirurgët të kryejnë procedura minimale invazive si neuroendoskopia, një operacion neurokirurgjik në të…

Studim/ Dashuria të shëndosh! Arsyet do ju habisin

Wednesday, 14 March 2018 12:37
Dashuria të shëndoshë! Ky është përfundimi i një studimi të fundi nga studiuesit australianë të cilët morën në studim 15…

Meditimi e mbron zemrën dhe trurin

Tuesday, 13 March 2018 14:35
Shumë kërkime janë bërë nga shkencëtarët sa i përket meditimit, por hulumtimi i fundit është deri më tani më i…

E pranojnë dhe shkencëtarët që shkolla të bënë njeri më të mirë

Tuesday, 13 March 2018 13:24
Shkollimi shihet si një nga mënyrat më të sigurta për një punë dhe jete më të mirë.Mirëpo jo vetëm kaq…

Meshkujt më pak të kujdesshëm? Nuk është faji i tyre por i gjeneve. Ja çfarë thotë shkenca

Monday, 12 March 2018 13:30
Karakteristikat e personalitetit i bëjnë njerëzit të ndryshëm nga njëri tjetri. E nëse disa persona konsiderohen si të kujdesshëm dhe…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll