SPORTS INSIDE

Ky është i vetmi emision sportiv në radiot Shqiptare. Ne gjithmonë bëjmë gol në dhënie informacioni tek sportdashësit, duke sjellë…

BREAKFAST

Kjo është një “Wake up call”! Bëhuni gati për “BREAKFAST”, emisioni që sjell me sarkazëm dhe humor shqetësime aktuale dhe…

DREAM LAB

Nuk të flihet edhe pas një çaji kamomili? U lodhe së numëruari yjet? Vër kufjet në vesh e dëgjo DREAM…

DISCOBALL

Një orë që do na injektojë dëshirën për të kërcyer me muzikën e viteve 80 dhe 90. Një playlistë me…

BLENDER

Receta: 1 dozë hip hop, 1 dozë rock, 1 dance, 1 pop, 3 hite internacionale dhe 2 Shqiptare. Futi në…

THEN AND NOW

Ju kujtohet stili i Madonnës në fillimet e saj? Po vitin që shkoi në “Turn up the radio”? E mbani…

VITI X

Këtu merren në analizë ngjarjet më të mëdha e më të bujshme të një viti të caktuar, shoqëruar me muzikë…

HOUSEOLOGY

Për admiruesit e shumtë të muzikës elektronike dhe veçanërisht të ritmeve House, jo dy orë leksioni të mërzitshme por dy…

MIXTAPE BY

Shumë njerëz bëjnë cd më të preferuarat e tyre për ti ndarë me të dashurit e tyre dhe miqtë më…

IN TV ON AIR

Aspak e vërtetë që radio urren televizionin. Madje është radio ajo që do të luajë përzgjedhjen e më të mirave…

LIVE IN CONCERT

Koncertet live më të mëdha në historinë e muzikës, emocionet dhe thirrjet e këngetarëve më të famshëm, në skenen tonë;…

Hip-Hop Delight

Një orë e plotë argëtimi për të gjithë fansat e muzikës Hip-Hop përmes një miximi ku do të shijoni nga…

LIKE Shqip

Hitet me te reja por edhe ato me te degjuarat e sezonit vijne cdo dite ne nje playliste e gjitha…