Rama: Kosova e pavarur, ëndrra jonë e bukur e bërë realitet

Saturday, 17 February 2018 10:06
Me rastin e Kosovës, 10 vite shtet i pavarur, ka ardhur dhe urimi i nënkryetarit të LSI Luan Rama.Ai theksoi…

Kosova feston pavarësinë. 10 vite shtet!

Saturday, 17 February 2018 10:04
Sot, më 17 shkurt, Kosova feston dhjetëvjetorin e shpalljes së pavarësisë së saj, që shënon edhe kurorëzimin e një rrugëtimi…

Haradinaj bën këtë gjest të veçantë për pavarësinë e Kosovës [FOTO]

Saturday, 17 February 2018 09:39
Sot qytetarët e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë, festojnë 10-vjetporin e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Në…

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra e goditjes prej 4 ballë

Saturday, 17 February 2018 09:18
Një tërmet me magnitudë 4 ballë është regjistruar sot rreth orëve të para të mëngjesit ne vendit tone.

Pasi Haradinaj i tha merru me shpikjet e tua në Shqipëri, Rama i shkon në shtepi [FOTO]

Friday, 16 February 2018 23:23
Vetëm pak minuta pasi u kritikuan në rrjetet sociale, kryeministri i Edi Rama ka qenë mysafir te shtëpia e homologut…

Përplasje Kosovë-Shqipëri? Pas deklaratës së Ramës, Haradinaj i kundërpërgjigjet ashpër: Merru me shpikjet e tua në Shqipëri [FOTO]

Friday, 16 February 2018 22:53
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar homologun shqiptar, Edi Rama për deklaratën e bërë mbrëmjen e sotme, se demarkacioni…

Marrëveshja e detit me Greqinë, Rama: Ju tregoj pse Meta nuk jep plotfuqishmërinë

Friday, 16 February 2018 22:05
Kryeministri Edi Rama ka folur sot në emisionin “Zona Debat” në “Klan Kosova” për marrëveshjen me detin mes Shqipërisë dhe…

SHBA e shpalli “non grata”, Adriatik Llalla thyen heshtjen: Ambasadori Lu na ka trajtuar si të ishim...

Friday, 16 February 2018 19:41
Adriatik Llalla ka reaguar për herë të parë, pas vendimit të SHBA-së, që atij të mos i lejohet hyrja në…

Kryeministri Edi Rama nderohet në Kosovë me “Medaljen e Pavarësisë”

Friday, 16 February 2018 19:03
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u nderua sot me “Medaljen e Pavarësisë” nga Presidenti Hashim Thaçi, me rastin e 10…

10 vjet Kosovë! Sfidat që 'errësojnë' festimet e Pavarësisë

Friday, 16 February 2018 18:43
Në prag të dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës, mediat e huaja i kanë kushtuar vëmendje rrugëtimit të Kosovës, si shtet…

The Guardian: Kosova shteti i 51-të i Amerikës

Friday, 16 February 2018 18:23
Kosova vazhdon të ketë lidhje emocionale, politike dhe ekonomike me vendin që 20 vjet më parë bëri një ndërhyrje perëndimore…

Çështja Tahiri përplas opozitën me Ministren e Drejtësisë

Friday, 16 February 2018 16:22
Çështja Tahiri përplas në komisionin parlamentarë deputetët e opozitës me Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj. E thirrur për të raportuar…