Ali Ahmeti: Miratimi i Gjuhës Shqipe është çështje ditësh

Saturday, 17 February 2018 15:38
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti deklaroi se Ligji i Gjuhëve do të miratohet së shpejti. “Është çështje…

Sarandë, ngritja e temperaturave i ka bërë sarandjotët të nisin plazhin që në shkurt [VIDEO]

Saturday, 17 February 2018 15:09
Dita e sotme ka sjellë një përmirësim të motit dhe ngritje të temperaturave në të gjithë vendin. Ka mjaftuar kaq…

Kalaja Gjirokastrës/ Deputeti apel Kumbaros: Indiferenca është faj historik ndaj këtij qyteti e mbarë kombit tonë [FOTO]

Saturday, 17 February 2018 15:03
Kalaja e Gjirokastrës rrezikon të shembet si pasoje e disa çarjeve në muret e saj. Pavarësisht se alarmi është ngritur…

10 vjet Pavarësi! Kryemadhi i uron Kosovës hyrjen në familjen evropiane

Saturday, 17 February 2018 13:17
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi uron Kosovën në këtë ditë të veçantë për të, duke i uruar…

“NewBorn” me pamje të re në 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Saturday, 17 February 2018 13:04
Obelisku “NewBorn”, i cili është i vendosur në qendër të Prishtinës që prej 10 vitesh, është ndryshuar sërish. Tashmë është…

Limaj: Presidenti Meta ndihmoi në arritjen e marrëveshjes për demarkacionin

Saturday, 17 February 2018 12:47
Marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi është arritur edhe fal ndihmës së kreu të shtetit shqiptar, zotit Ilir Meta.…

Qeveria e Kosovës aprovon aneks-marrëveshjen për demarkacionin[VIDEO]

Saturday, 17 February 2018 12:36
Qeverisë së Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje solemne në dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Me këtë rast gjatë mbledhjes…

Hapet gara për Asamblenë e Partisë Socialiste në Sarandë, ja emrat që konkurrojnë

Saturday, 17 February 2018 12:31
Asambleja e Partisë Socialiste në Sarandë ka hapur garën për të përzgjedhur kryetarin e ri që do drejtojë këtë parti.…

Manastirliu: Këtë vit rikonstruktojmë poliklinikën e Përrenjasit dhe 6 qendra shëndetësore

Saturday, 17 February 2018 12:25
Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirli gjatë një vizite në qarkun e Elbasanit ka parë nga afër…

Mustafa uron dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës: Mirënjohje vendeve që na përkrahën në këtë rrugë

Saturday, 17 February 2018 12:01
Ish-kryeministri i Kosovës, kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka uruar qytetarët e Kosovës për dhjetëvjetorin e Pavarësisë. Mustafa thotë se…

Policia arreston 2 persona për plagosjen në Tiranë

Saturday, 17 February 2018 11:01
Dy shtetas u arrestuan nga policia e Tiranës si të dyshuar për plagosjen e ndodhur pasditen e së premtes në…

Emërohet drejtor i policisë së Shkodrës

Saturday, 17 February 2018 10:28
Vehbi Bushati është emëruar së fundmi drejtori i ri i Policisë së Shkodrës. Bushati u caktua në Shkodër pas emërimit…