Kosova bën bashkë politikën shqiptare, Rama propozon një president të unitetit kombëtar [FOTO]

Sunday, 18 February 2018 13:35
Në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë, Kuvendi i Kosovës zhvilloi sot një seancë solemne. Të pranishëm në seancë ishin të…

Dalin ndryshimet e procedurave për patentat! Tarifat, pyetjet e reja dhe numri i gabimeve

Sunday, 18 February 2018 12:55
Të gjithë personat që dua të pajisen me leje drejtimi për automjete, do të përballem në rregulla të reja duke…

Thaçi dekoron Rita Orën: Imazhi ynë, jemi krenar për ty

Sunday, 18 February 2018 12:32
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i dorëzoi këngëtares kosovare me famë botërore, Rita Ora, “Medaljen Presidenciale Jubilare” të dhjetëvjetorit të…

Një ëndërr e Luftës së Ftohtë, Kina teston pajisjen shkatërruese

Sunday, 18 February 2018 12:15
Një nga shtetet më të fuqishme në botë Kina është duke punuar për të risjellë në funksionim një pajisje ushtarake…

Shehu jep alarmin: Gjirokastra drejt rrënimit, si Siria e luftës [FOTO]

Sunday, 18 February 2018 11:36
Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu, deputet në qarkun e Gjirokastrës në një postim në rrjetin social facebook ka publikuar…

Tragjike/ Rrëzohet aeroplani me 60 pasagjerë

Sunday, 18 February 2018 09:45
Një ngjarje e rëndë është raportuar ditën e sotshme, një aeroplan me 60 pasagjerë është rrëzuar në një zonë malore…

Moti për sot, mos u mashtroni nga dielli i mëngjesit, priten vranësira dhe…

Sunday, 18 February 2018 09:20
Moti dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin.

Tërmeti rrëzon helikopterin me zyrtarë të lartë në Meksikë, 13 të vdekur, mes tyre 3 fëmijë

Saturday, 17 February 2018 20:56
Nga rrëzimi i një helikopteri në Meksikë kanë vdekur 13 persona dhe 15 të tjerë janë lënduar, transmeton Reuters. Incidenti ka…

Presidenti serb Vuçiç bën deklaratën që nuk pritej për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Saturday, 17 February 2018 18:55
Kosova feston sot 10 vjetorin e Pavarësisë. Ndërsa lidhur me këtë moment të rëndësishëm të shtetit të Kosovës ka reaguar…

Lëvizjet në qarqe, emërohet drejtori i ri i Policisë së Korçës

Saturday, 17 February 2018 18:44
Policinë e qytetit të Korçës do ta drejtojë Lorenc Paganika, i emëruar në këtë pozicion pak orë më parë. Mësohet…

Rastet kur Kate Middleton dhe Meghan Markle janë veshur njësoj[VIDEO]

Saturday, 17 February 2018 16:48
Ishte e pashmangshme. Që nga momenti që Meghan Markle zyrtarisht njoftoi angazhimin e saj ndaj princit Harry, stili i saj…

Xhafaj ultimatum policëve të Shkodrës: Mos u merrni me hallexhinjtë, bosët e krimit janë vërdallë

Saturday, 17 February 2018 16:16
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i pranishëm në analizën vjetore të policisë së Shkodrës ka paralajmëruar policët për Vettingun se…