S’do ketë HEC-e mbi Osum, Ministria e Energjetikës prish kontratat

Monday, 19 February 2018 11:51
Nisin procedurat për zgjidhjen e kontratës me kompanitë konçesinare që kishin fituar të drejtën për ndërtimin e dy hidrocentraleve në…

Deklarata e Trump zemëron të mbijetuarit e sulmit në Parkland Florida

Monday, 19 February 2018 10:45
Studentët që mbijetuan sulmit me armë në Parkland, Florida, u zemëruan keq me deklaratën e presidentit Donald Trump pasi ai…

Turqia mohon akuzat siriane: Nuk kemi përdorur kurrë armë kimike

Monday, 19 February 2018 09:51
Turqia nuk ka përdorur kurrë armë kimike në operacionet e saj në Siri. Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu tha…

Fushata e pyllëzimit. Rama ftesë qytetarëve: ‘Bashkohuni në aksionin e radhës në 23-24 shkurt’ [VIDEO]

Monday, 19 February 2018 09:37
Nëpërmjet një video të publikuar në facebook Edi Rama thotë se qytetarët po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e…

Aksidenti në Shkodër, flasin mjekët: 'Nëna dhe vajza në gjendje të rëndë'

Sunday, 18 February 2018 21:50
Tre persona kanë mbetur të vdekur nga aksidenti i mbrëmjes së sotme në aksin Shkodër-Velipojë. Aksidenti tragjik i ka marrë…

Aksident i rëndë në aksin Shkodër-Velipojë, tre të vdekur dhe disa të plagosur[FOTO]

Sunday, 18 February 2018 18:53
Tre persona kanë humbur jetën dhe 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur pasditen e…

President i përbashkët? Paloka: Rama klloun, ul mbathjet në dëm të shqiptarëve

Sunday, 18 February 2018 18:28
Pas deklaratës s kryeministrit Rama në Kuvendin e Kosovës ku foli për një president të unitetit kombëtar ka reaguar edhe…

Iku fundjava, rikthehen reshjet e shiut

Sunday, 18 February 2018 18:05
Këtë fundjavë kemi shijuar diellin dhe një mot relativisht të ngrohtë. Por e diela i ka lënë vendin vranësirave dhe…

Luçiano Boçi akuza Ramës: ‘Ja dokumenti, Teatri po prishet për të fshehur krimin e vitit 99’[FOTO]

Sunday, 18 February 2018 17:18
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka publikuar ditën e sotme disa foto përmes cilave implikon kryeministrin Rama në një…

Të dehur dhe pa patentë, policia në aksion: Jo të vetmet shkelje të shqiptarëve

Sunday, 18 February 2018 16:53
Të paktën 10 drejtues mjetesh janë arrestuar nga policia, për shkak të shkeljeve që kanë bërë në rrugë. Policia rrugore…

Upss, kryetari i Kuvendit të Kosovës e bën Ramën kryeministër të…[Video]

Sunday, 18 February 2018 15:04
Këtë e diele të seancës parlamentare në Kosovë u dedikua në 10 vjetorin e Pavarsisë, ku ishin ftuar ambasadorë dhe…

Netanyahu ‘ndez gjakrat’ me Iranin: Mos na provokoni

Sunday, 18 February 2018 14:26
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu duket se ndez edhe më shumë gjakrat me Iranin. Gjatë një Konference për mediat në Mynih…