Gati Vettingu për politikën. Xhafaj: I pari do i nënshtrohem këtij procesi

Monday, 19 February 2018 16:21
Shumë shpejt Vetting edhe për politikën. Kështu deklaroi në komisionin e sigurisë Ministri Fatmir Xhafaj, ku po diskutohej projektligji për…

Shtyhet komisioni hetimor për Tahirin. PD reagon ashpër

Monday, 19 February 2018 16:17
Shumica ka shtyrë ngritjen e komisionit hetimor për çështjen Tahiri. pas përfundimit të mbledhjes së konferencës së kryetarëve mazhoranca argumentoi…

Presidenti simbol! Brukseli nuk e sheh me sy të mirë Edi Ramën

Monday, 19 February 2018 16:00
Deklarata e Edi Ramës se duhet një president i përbashkët për Shqipërinë dhe Kosovës nuk shihet me sy të mirë…

Mos u habisni, në Shqipëri ka më shumë kafene se në çdo vend të botës[VIDEO]

Monday, 19 February 2018 13:38
Mos u çudisni po në Shqipëri ka më shumë bare dhe restorante se në çdo vend të botë në raport…

Vëzhgimi i IN News, rinovimi i bibliotekave të lagjes rikthen interesin e të rinjve për leximin [VIDEO]

Monday, 19 February 2018 13:25
Arturi është një nga anëtarët më të rinj të biblikotekës tashmë të rinovuar Musine Kokalari.

Kërkesa e PD-së për hetimin e Saimir Tahirit, mblidhet Konferenca e Kryetarëve

Monday, 19 February 2018 13:02
Është mbledhur Konferenca e Kryetarëve në Kuvend për kërkesën e Partisë Demokratike. PD kërkon që të ngrihet një komision hetimor…

Aksidenti në Shkodër, drejtuesi i fuoristradës element i njohur për policinë

Monday, 19 February 2018 13:01
Detaje të tjera zbulohen rreth personave të përfshirë mbrëmjen e djeshme në aksidentin tragjik në aksin Shkodër-Velipojë, ku humbi jetën…

'Foreground- Background', ekspozita në kryeqytet me foto-filma[FOTO]

Monday, 19 February 2018 12:41
Foreground- Background një ekspozitë që përmban foto me film. Artisiti ka punuar afërsisht një vit me foto me film dhe…

Ambasadori Italian Cutillo: Ja çfarë ju ndihmon në thithjen e investimeve të huaja

Monday, 19 February 2018 12:21
‘Shqipëria ka potencialin të kthehet në portë hyrëse për Ballkanin Perëndimor. Shqipëria meriton hapjen e negociatave dhe nëse kjo ndodh…

Serbët shpallin “non grada” Edi Ramën?! [FOTO]

Monday, 19 February 2018 12:16
Kreu i qeverisë shqiptare Edi Rama ka hapur një debat të ri, tashmë jashtë territorit shqiptar. Serbët kanë reaguar ashpër…

Integrimi në BE, për Bushatin ka një datë për çeljen e negociatave

Monday, 19 February 2018 12:05
Në muajin prill pritet që Shqipëria të çelë negociatat me Bashkimin Evropian. Ishte kjo deklarata që dha ministri i Jashtëm…

Erdogan me tone të ashpra: E pamundur të merren vendime për rajonin pa praninë tonë

Monday, 19 February 2018 12:01
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, u shpreh se pa praninë e Turqisë është e pamundur të merren vendime në…