Grida Duma akuza Qeverisë: Janë përjashtuar nga skema e ndihmës ekonomike 20 mijë familje[FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 12:06
Deputetja e PD Grida Duma ka reaguar ashpër me anë të një statusi në facebook në lidhje me skemën e…

Gjyqi, Shullazi tërhiqet nga kërkesa për dëshminë e ish-kryeministrit Berisha

Tuesday, 20 February 2018 11:58
Gjatë seancës gjyqësore të zhvilluar këtë të martë, Emiljano Shullazi është tërhequr nga kërkesa që në seancë të dëshmojë dhe…

Ardi Veliu takim me Gjeneralin e Guardia di Finanzas, në fokus lufta e përbashkët kundër krimit[FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 11:36
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, zhvilloi një takim me delegacionin e lartë të Guardia di Finanza-s…

Lopët dhe makinat duke pritur në radhë që të ndizet drita jeshile [FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 11:33
Prania e kafshëve në Tiranë është kthyer në një fenomen.Ndonëse kjo panoramë na bënë të mendojmë se është një foto…

20 shkurt 1991, 27 vjet nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës

Tuesday, 20 February 2018 11:15
Data e sotme shënon 27 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha. Më 20 shkurt 1991 mijëra qytetarë…

Tiranë, çelet ekspozita 'Komunizmi në epokën e tij' në Muzeun Historik Kombëtar[FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 11:09
Në prag të rrëzimit të shtatores së Enver Hoxhës, që shënon simbolikisht rënien e diktaturës në Shqipëri, vjen në Tiranë…

Presidenti i përbashkët Shqipëri-Kosovë. Deklarata e Ramës 'presion' ndaj BE

Tuesday, 20 February 2018 10:51
Deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, për një president të përbashkët Kosovë dhe Shqipëri shihet si një përpjekje për…

Qeveria blen 15 makina për prefektët e qarqeve

Tuesday, 20 February 2018 09:50
Qeveria shqiptare ka vendosur t’ua lehtësojë punën drejtuesve të prefekturave. Kështu ministria e Punëve të Brendshme ka hapur ditën e…

Grushti i shtetit. Turqia urdhëron arrestimin e 170 ushtarakëve

Tuesday, 20 February 2018 09:41
Turqia vijon me përndjekjen dhe arrestimin e forcave ushtarake me dyshimin se ata mbështetën apo u bënë pjesë e grushtit…

Reshjet dëbore në veri, kujdes në qarkullimin rrugor

Tuesday, 20 February 2018 09:41
Moti i keq dhe ulja e temperaturave ka rikthyer reshjet e dëborës në veri të vendit. Gjatë natës reshje të…

Prostitucion online, 2 persona në pranga e 7 në kërkim

Tuesday, 20 February 2018 09:33
Prostitucioni online duket se po zgjerohet çdo ditë e më shumë. Është goditur një tjetër rrjet i prostitucionit online në…

Marrëveshja e shumëpërfolur e detit, Bushati: Shqipëria do përfitojë nga të gjitha drejtimet

Monday, 19 February 2018 22:56
Kryediplomati shqiptar Ditmir Bushati e quan marrëveshjen e re për Detin me Greqinë, si marrëveshje më të mirë se ajo…