Më të varfrit në rajon, 80% e popullsisë më pak se 10 dollarë në ditë[VIDEO]

Thursday, 15 March 2018 08:50
Shqiptarët janë më të varfërit në rajon, pasi rreth 80% jetojnë me më pak se 10 dollarë në ditë. Sipas…

Monika Kryemadhi e bindur: Edi Rama duhet të ikë nëse nuk hapen negociatat

Wednesday, 14 March 2018 22:01
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në një intervistë në Report Tv ka folur për qëndrimin…

E thotë edhe raporti i lumturisë: Shqipëria më e palumtura në Europë [FOTO]

Wednesday, 14 March 2018 20:17
Shqipëria renditet në vendin e 112 nga 156 shtete në indeksin e lumturisë 2018, të publikuar sot nga Organizata e…

Gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni mes tensionesh, vijnë reagimet e para

Wednesday, 14 March 2018 19:52
Nën një atmosferë tejet të tensionuar, Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar sot ligjin për përdorimin e gjuhëve, me 64 vota…

Ndocaj shokon kur tregon vlerën marramendëse të shtëpisë: Kam një shtëpi në Milano që kushton... [VIDEO]

Wednesday, 14 March 2018 19:50
I ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, Eduart Ndocaj gjithashtu ka shprehur edhe kandidaturën e tij për Bashkinë Lezhë,…

Ndocaj flet për Ramën e Bashën: Rama arrogant ndërsa Basha veç di me qesh si... [VIDEO]

Wednesday, 14 March 2018 19:48
Eduart Ndocaj padyshim është një ndër politikanët më të veçantë në politikën shqiptare. Ai gjithashtu njihet si një ndër biznesmenët…

Mbi 4 mijë vende të lira pune në Shqipëri, nëse jeni të interesuar këto janë profesionet dhe vendet ku mund të aplikoni

Wednesday, 14 March 2018 19:01
Rreth 48.374 punëdhënës janë regjistruar në faqen zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, ku dhe kanë publikuar vendet e lira…

Shëtitje nëpër Tiranë dhe lojë me top. Ja si e festuan Ditën e Verës kryeministri Rama, Linda dhe Zaho [VIDEO]

Wednesday, 14 March 2018 16:17
Mesa duket dita e sotme ka qenë një ditë shumë e gëzueshme edhe për familjen kryeministrore. Nga shëtitja në Bulevardin…

Dita e Verës: Varkat e ushtrisë i vetmi mjet transporti në Obot

Wednesday, 14 March 2018 16:12
Varkat e ushtrisë janë i vetmi mjet transporti në Obot të Shkodrës. Edhe pse zyrtarisht në pranverë, kjo zonë është…

Vëzhgim, mes qytetarëve në festën e verës Linda Rama me Zahon. Rrëfehet për IN News...[FOTO][VIDEO]

Wednesday, 14 March 2018 15:12
Mijëra qytetarë kanë festuar ditën e verës në Sheshin Skënderbej, në Bulevardin Dëshmorët e Kombit dhe tek Liqeni artificial. Kamera…

‘Luftë spiunësh’, Londra dëbon 23 diplomatë rusë

Wednesday, 14 March 2018 15:10
Nuk ka paqe mes Britanisë dhe Rusisë. Ndërsa Londra kërkon shpjegime sesi një agjent nervor rus u përdor për të…

Rusi, rizgjedhja e 'macho' Putin varet nga gratë

Wednesday, 14 March 2018 14:34
Në zgjedhjet presidenciale Kremlini po mbështetet gjithnjë e më shumë tek një nga grupet e zgjedhësve: tek gratë. A po…