Grabitja e tokave në Spille, arrestohen 8 zyrtarë, dy të tjerë në kërkim

Tuesday, 20 February 2018 18:02
Një hetim disa mujor nga Prokuroria e Kavajës, ka bërë të mundur identifikimin e disa shtetasve të tjerë të përfshirë…

Problemet e arsimit të lartë përplasin Nikollën me opozitën [VIDEO]

Tuesday, 20 February 2018 17:47
Debati që ka përfshirë kohët e fundit arsimin e lartë nuk është shuar edhe pas marrjes së pagesave nga ana…

Tronditen rusët, nëse nuk votojnë do të jetojnë me një...

Tuesday, 20 February 2018 17:02
Në 18 mars në Rusi zhvillohen zgjedhjet presidenciale dhe tashmë është përhapur një fushatë aspak e zakontë për të bindur…

Nuk është luftë është masakër, OKB: Situata në Siri jashtë kontrollit

Tuesday, 20 February 2018 16:42
Ajo çka po ndodh në Siri nuk është luftë por masakër është ky realiteti me të cilin po përballen civilët…

Kufiri me Greqinë. Bushati. ‘Do i përgjigjemi në mënyrë institucionale Presidentit' [FOTO]

Tuesday, 20 February 2018 16:31
Refuzimi i dhënies së plotfuqishmërisë për të negociuar me Greqinë për kufirin detar nuk e ka stepur ministrinë e jashtme…

Një matës real audience. Nisma për ti dhënë fund kaosit në media

Tuesday, 20 February 2018 16:26
Matësi kryesor për një media është audienca. Pikërisht matësit e kësaj audience në Shqipëri janë në kaos. Për herë të…

Do të ankohesh? AMK pret 120 të tilla në muaj, përgjigjen e merrni shpejt...[FOTO/VIDEO]

Tuesday, 20 February 2018 16:07
IN Tv asistoi gjatë një telefonate të një qytetari në zyrat e Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit, që kishte të…

Çfarë biznese mund të hapni, që të fitoni siguri dhe para?[VIDEO]

Tuesday, 20 February 2018 15:52
Keni ca para mënjanë dhe doni ti shumëfishoni? Për të arritur këtë së pari duhet të dish çfarë biznesi të…

Rasti i tretë me doping në lojërat olimpike dimërore

Tuesday, 20 February 2018 14:53
Regjistrohet rasti i tretë me doping në lojërat olimpike dimërore. Pas sportisti rus pozitiv kanë dal analizat dhe për sportistin…

27 vjet nga shembja e komunizmit, Kryemadhi: Diktatorët e ''vegjël'' që na qeverisin kanë ende model atë që shkatërroi Shqipërinë

Tuesday, 20 February 2018 14:46
Përmes një mesazhi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Kryemadhi theksoi se 20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa…

Negociatat për çështjen e detit, presidenti Meta rrëzon kërkesën e Bushatit: Nuk je i qartë

Tuesday, 20 February 2018 12:42
Presidenti Ilir Meta ka bërë publik qëndrimin e tij lidhur me “Kërkesën për autorizim negociatash me palën greke”, kërkuar zyrtarisht…

Komisioni i Edukimit, debati Vokshi - Nikolla: Sa herë hapni gojën bëni...

Tuesday, 20 February 2018 12:21
Komisioni i Edukimit këtë të martë është përfshirë nga debate të shumta mes ministres së Arsimit Lindita Nikolla dhe deputetes…