Majlinda Bregu: Integrimi nuk është hajër për politikanët, por për qytetarët [VIDEO]

Friday, 16 February 2018 16:18
Majlinda Bregu:“Integrimi nuk është hajër për politikanët por për qytetarët shqiptarë”.Kështu deklaroi ish ministrja e integrimit Majlinda Bregu në një…

Rektori i UT, Koni nuk do të dorëhiqet! Mësoni arsyet...

Friday, 16 February 2018 14:50
Pas kërkesës së një dite më parë të 4 dekanëve të Fakulteteve të Universitetit të Tiranës, që kërkuan dorëheqjen e…

Llalla i shpëton vettingut, KPK ndërpret procesin e rivlerësimit

Friday, 16 February 2018 13:58
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nxjerr jashtë procesit të rivlersimit të Vettingur ish kryprokuruorin Adriatik Llalla.Vendimi është marr nga…

Erion Veliaj “rrëmben” Elvana Gjatën dhe Jonida Vokshin, jep lajmin e rëndësishëm për aktorët [FOTO]

Friday, 16 February 2018 13:17
Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka sqaruar këtë të premte, se bashkia do të ndërtojë së bashku me qeverinë godinën…

OBSH: Shqiptarët më elegantë në rajon, por çfarë i rrezikon...

Friday, 16 February 2018 12:53
Obeziteti në Shqipëri po rritet, por në krahasim me rajonin ne jemi më në formë. Kështu raporton Organizata Botërore e…

Pas kërkesës së ministrit Bushati për plotfuqishmërinë për negociatat me Greqinë, ja çfarë ka bërë presidenti Meta

Friday, 16 February 2018 12:37
Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka dërguar kërkesën te Presidenti i Republikës, Ilir Meta për lëshimin e plotfuqishmërisënga presidenti për…

Italia vendos rregulla të reja! S'mund të bashkoheni me familjarët pa të paktën 8.8 mijë euro të ardhura në vit

Friday, 16 February 2018 12:32
Shteti italian ka vendosur që kushdo të bëjë bashkim familjar në 2018 duhet të ketë të ardhura minimale vjetore 8.8…

Lajm i mirë! Meta, Rama dhe Basha përshëndesin Marrëveshjen e Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi

Friday, 16 February 2018 12:22
Kosova po e pret Festën e Pavarësisë në mënyrën më të mirë të mundshme. Një ditë para festës për 10-vjetorin…

Kosovë-Mali i Zi arrijnë marrëveshje për Demarkacionin

Friday, 16 February 2018 11:27
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook, ka konfirmuar se është arritur marrëveshja për korrektimin e demarkacionit me…

Amendamentet e PD-së në Komision: Të shkarkohet Kryeprokurorja

Friday, 16 February 2018 11:15
Partia Demokratike kërkon shkarkimin e kryeprokurores Marku duke e konsideruar zgjedhjen e saj të paligjshme dhe se nuk i është…

Me 4 makina e vila dhe me ndihmë ekonomike! Ja abuzimet që s'ju shkon mendja ...[FOTO\VIDEO]

Friday, 16 February 2018 11:11
Skema e re e ndihmës ekonomike që u pilotua fillimisht në 4 qarqe tani po aplikohet në të gjithë vendin.…

Parashikimi i motit, e premtja e kthjellimeve, po fundjava...[VIDEO]

Friday, 16 February 2018 09:42
Ndonëse java nisi me shi dhe ulje temperarurash, kjo e premte do t’ia lërë vendin kthjellimeve. Kurse fundjava është favorizuese…