Nis lufta tregtare SHBA-Kinë. Trump zbulon sanksionet, Pekini zotohet të hakmerret

Thursday, 22 March 2018 16:50
Presidenti Donald Trump po planifikon vendosjen e sanksioneve kundër Kinës për atë që ai e quajti vjedhjen e pronës intelektuale…

Arrestohet në Tiranë iraniani, që dyshohej se do kryente sulm terrorist

Thursday, 22 March 2018 16:41
Policia në kryeqytet ka arrestuar një shtetas iranian, pasi dyshohet se po planifikonte të kryente sulm terrorist në ambjentet e…

Shpërthen Jozefina Topalli. 26 vite nga 22 marsi vendi pa qeveri dhe pa opozitë [FOTO]

Thursday, 22 March 2018 16:34
Një nga kritiket më të ashpra të Lulzim Bashës, kreut demokrat, Jozefina Topalli ka shpërthyer kundër kreut të selisë blu.…

Pranvera s’do duket as në fillim të prillit! Tanja Porja, për IN News analizon kapriçiot e marsit[VIDEO]

Thursday, 22 March 2018 15:59
Ky fillm pranvere as që është dukur i tillë të paktën gjatë muajit mars, pasi shirat thuajse nuk janë ndalur…

DETAJE/ Dhunimi i trajnerit Migen Memelli, reagon KF Tirana

Thursday, 22 March 2018 15:26
Një ngjarje e rëndë është regjistruar paraditen e sotme në kompleksin stërvitor “Skënder Halili”, ku trajneri i skuadrës së Tiranës…

Rrëshqitjet e dheut mbulojnë karburantin në Reps [FOTO]

Thursday, 22 March 2018 15:03
Reshjet e shumta të shiut kanë sjellë problematika në disa zona të vendit. Ndërsa rrethina të qytetit të Shkodrës ka…

Bizneset e mëdha në “lupën” e Tatimeve

Thursday, 22 March 2018 14:54
Lëshimi i kuponit tatimor nga bizneset ka qenë shpesh herë në lupën e tatimeve. Për këtë qëllim aksione të herëpashershme…

Berisha kujton 22 marsin e 1992 dhe jep një mesazh të fortë [VIDEO]

Thursday, 22 March 2018 14:42
Udhëheqësi historik i Partisë Demokratike Sali Berisha ka kujtuar 22 marsin e vitit 1992, kohë kur për herë të parë…

Largimet e shumta nga LSI, reagon për herë të parë Monika Kryemadhi

Thursday, 22 March 2018 14:36
Reagon për herë të parë Monika Kryemadhi pas largimeve masive të këshilltarëve të LSI, thuajse në çdo këshill bashkiak.

Mbillen 100 mijë pemë në kryeqytet. Veliaj mesazh kritikëve

Thursday, 22 March 2018 14:27
100 mijë pemë për krijimin e pyllit orbital në Farkë janë mbjellë, por nisma e bashkisë nuk ndalon këtu. Për…

Moska zyrtare reagon ashpër kundër Tiranës [FOTO]

Thursday, 22 March 2018 14:24
Shkak për këtë reagim të papritur nga ana e Moskës zyrtare, është bërë pikërisht reagimi i Tiranës zyrtare në mbështetje…

Përkeqësohet klima e biznesit në Shqipëri, Lu: Jam i zhgënjyer, pakënaqësi e biznesit me nivelet e taksave

Thursday, 22 March 2018 14:23
Indeksi i Biznesit të Dhomës Amerikane, një tregues që publikohet çdo vit dhe mat perceptimin e anëtarëve lidhur me ambientin…
radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll