Arti shqiptar në zi: Ndahet nga jeta artisti i famshëm shqiptar [FOTO]

Mar 13, 2018

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë një ndër artistët më të talentuar shqiptar në Zyeih të Zvicrës pas një sëmundje të rëndë.

Bëhet fjalë për udhëheqësin e shkollës së kërcimit “Shota”, koreografi dhe piktori Agron Brajrami i cili u nda nga jeta në moshën 50-vjeçare.

Shoqata "Shota" që ai udhëhiqte ka qenë ambasadori më i mirë i kulturës shqiptare të shprehur përmes valles.

Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ku shkruan, “Babai im, heroi im, legjenda”, duke vendosur edhe datën e lindjes dhe vdekjes si përshkrim të fotos.

-640-0-5aa808f490c6f.jpg-640-0-5aa808f77481c.jpg-640-0-5aa808f5b9901.jpg

radio TV

Facebook

LIKE Shqip Top 10

poll