Teatri Eksperimental

Thursday, 06 April 2017 12:17
Kënaqësi më vete është për ne të rriturit, kur kënaqim të vegjëlit tanë. Jo më kot Teatri Eksperimental sjell këtë…

Photo Walk Tirana

Thursday, 06 April 2017 12:06
Jeni të dashuruar pas fotografisë? Atëherë me patjetër duhet të njiheni me Photo Walk Tirana. Një grup fotografësh të rinj…

Kinema Cineplexx

Thursday, 06 April 2017 12:03
Nuk është asnjëherë vonë për të marrë hak. Ky është mesazhi që jep filmi i llojit komedi "Going in Style".…

Enduro II

Monday, 03 April 2017 13:58
Natyrë dhe adrenalinë, ky është çiklizmi. Albania Enduro Series vjen këtë 9 prill me raundin e dytë. Një garë mes…

Kinema Millennium

Monday, 03 April 2017 13:49
Kinemaja vazhdon të mbetet një nga opsionet më interesante për të kaluar kohën e lirë. Sidomos kur bëhet fjalë për…

Infocom Albania

Monday, 03 April 2017 13:44
Time for businnes. Si çdo vit nuk do të mungojë as këtë 5 prill Konferenca e Informatikës dhe Telekomunikacionit nga…

DESTIL Albania

Monday, 03 April 2017 12:18
Nuk ndodh shpesh që artistë ndërkombëtarë të promovojnë albumet e tyre në Tiranë. Por kjo e mërkurë në Destil do…

Teatri Eksperimental

Thursday, 30 March 2017 16:11
Fituese e tre Tony Awards është komedia "Zoti i Masakrës" e autores franceze Yasmina Reza, e cila vjen këtë fundjavë…

Run4Autism

Thursday, 30 March 2017 15:16
Ai nuk është një event, e megjithatë na fton të gjithëve të bëhemi pjesë. E kam fjalën për nismën Run…

Kinema Cineplexx

Thursday, 30 March 2017 15:11
Të shohësh në ekranin e madh një aktore bukuroshe si Scharlett Johansson të luajë skena aksion, është gjithmonë kënaqësi. I…

Teatri Kombëtar

Monday, 27 March 2017 16:26
Sukseset e një vepre teatrore nuk maten me fjalë, por me duartrokitje. Një sukses i madh po rezulton drama kontroversale…

Kinema Millennium

Monday, 27 March 2017 16:20
"LIFE"…kështu titullohet një nga filmat e ri dhe më impresionues që po shfaqet aktualisht në Kinema Millennium. Nëse mendonit se…