Mediterranea 18

Thursday, 04 May 2017 13:24
Nuk e dimë sa prej jush e kanë marrë vesh, por këtë fundjavë Shqipëria shndërrohet në shtëpinë e mbi 200…

Qendra Kulturore Tirana

Thursday, 04 May 2017 13:16
Fundjava nënkupton më shumë kohë për të dashurit tanë, sidomos për më të vegjëlit. Dhe ku ka më bukur se…

Different Trains 2017

Thursday, 04 May 2017 13:01
Sa shpejt kaloi një vit. Është koha që fansat e muzikës klasike të përjetojnë sërish emocionet e festivalit “Different Trains”.…

Kinema Millennium

Thursday, 04 May 2017 12:48
Rikthehen këtë fundjavë në ekranin e madh të Kinema Millennium, "Rojtarët e Galaktikës". Një vëllim i dytë akoma më interesant…

Martin Garrix @Shkup

Thursday, 27 April 2017 15:20
Ai eshte nje nga DJ-t me te suksesshem te momentit. Bashkepunimet e tij me artiste si Bebe Rexha apo Dua…

Swing Marathon - Edicioni II

Thursday, 27 April 2017 15:08
Është koha për Swing Marathon. Për të dytin vit rradhazi, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Jazz-it, Hemingway Fan Club…

Moto Fest 2017

Thursday, 27 April 2017 13:54
Të apasionuarit pas motorrave dhe rrokut nuk duhet ta humbasin kurrësesi eventin e kësaj të diele në Sheshin "Shën Tereza".…

Kinema Cineplexx

Thursday, 27 April 2017 13:29
Përpos "The Fate of The Furious" i cili ka pushtuar ekranin e madh të Cineplexx, një tjetër film që do…

Dita Ndërkombëtare e Vallëzimit

Monday, 24 April 2017 16:51
15 orë vallëzim na presin këtë të shtunë pranë Parkut Rinia. Një skenë e madhe e ndërtuar për të gjithë…

DESTIL Albania

Monday, 24 April 2017 16:11
Nuk thonë kot se arti nuk njeh kufi. Destil na prezanton këtë fundjavë me Anzotica, një komunitet art-sharing ndër të…

Joga Në Park

Monday, 24 April 2017 15:40
Të mbash trupin në formë është e rëndësishme, por akoma më e rëndësishme është të mbash në formë mendjen. Kjo…

Teatri Eksperimental

Thursday, 20 April 2017 13:00
Nëse ende nuk e keni parë, vazhdon shfaqjet pranë Teatrit Eksperimental drama "Tramvaji Dëshirë". Një nga veprat më pikante të…