Ejekt Festival 2017

Monday, 05 June 2017 16:44
I mbajtur për herë të parë në vitin 2005, një event që sduhet humbur këtë muaj qershor është Ejekt Festival.…

Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve

Monday, 05 June 2017 16:33
Korça Calling! Ftesa më e bukur këtë javë ju vjen nga Parisi i vogël i Shqipërisë, i cili këtë të…

Teatri Kombëtar i Kosovës

Monday, 05 June 2017 14:10
"Xhuljeta pa Romeon". E tillë titullohet shfaqja e baletit që keni mundësi të shijoni këtë të enjte në Prishtinë, pranë…

Teatri Kombëtar

Monday, 29 May 2017 14:20
Çdo gjë e bukur e ka një fund, por emocionet janë ato që mbesin përgjithmonë. Nëse nuk keni pasur mundësi…

Shend e Verë

Monday, 29 May 2017 14:10
1 Qershori nuk është vetëm Dita Ndërkombëtare e fëmijve, por është një festë për të gjithë. Ndaj edhe këtë të…

Netët e Kinemasë Italiane @Reja

Monday, 29 May 2017 14:01
Sa bukur është të shijosh art në qiell të hapur. Duke nisur nga kjo e martë, pranë Resë Fujimoto të…

Teatri Eksperimental

Thursday, 25 May 2017 13:17
"Komedi në Errësirë". Kështu quhet vepra e autorit Peter Shaffer të cilën këtë fundjavë e sjell në skenën e Teatrit…

Joga Në Park

Thursday, 25 May 2017 13:02
Pasditja e së premtes tashmë identifikohet me "Joga në Park". Ndër aktivitetet më të bukura të organizuara tek fushat multisportive,…

Kinema Millennium

Monday, 22 May 2017 16:31
Pritjes po i vjen fundi. Mbërrin këtë të mërkurë në ekranin e madh te Kinema Millennium "Piratet e Karaibeve 5:…

FemArt Edicioni 5-të

Monday, 22 May 2017 16:25
Evente interesante nuk ndodhin vetëm në Tiranë, por edhe në Prishtinën tonë të dashur. I tillë është FemArt, një festival…

Festivali i Resë

Monday, 22 May 2017 16:05
I nisur si një instalacion unik pranë Galerise Kombëtare të Arteve, Reja Fujimoto është kthyer tashmë në një pikë takimi…

Teatri Eksperimental

Thursday, 18 May 2017 16:41
Është bukur ta shoqërosh fundjavën me të qeshura. Me regji të Bujar Kapexhiut vjen këtë të shtunë dhe të dielë…