Shiko episodet e plota te Geek Room

Chicago firmos kontratën për Hyperloop. Së shpejti me transportin me të avancuar në botë [FOTO]

Friday, 16 February 2018 13:30
Një nga firmat që ka marr përsipër të ndërtojë projektin e Elon Musk për transportin Hyperloop, me shpejtësinë më të…

E kishim shumë qejf, por SnapChat na acaroi keq fare me risinë e fundit!

Thursday, 15 February 2018 20:41
Rrjetet sociale çdo ditë përditësohen me risi të ndryshme, me të vetmin qëllim që të bëhen sa më atraktive për…

Google projekton robotin që do ju kthej përgjigje mesazheve tuaja në mediat sociale

Thursday, 15 February 2018 14:24
A jeni të lodhur nga nevoja e vazhdueshme për të trokitur në një tastierë xhami vetëm për të qenë në…

Pas Facebook dhe Instagramit tashmë edhe Google do të lancojë...[VIDEO]

Thursday, 15 February 2018 07:40
Google do të ndjekë hapat e Facebook dhe Instagram të cilët prej kohësh i janë vënë pas Snapchat. Pikërisht ajo…

Robotët do jenë me miliarda herë më të zgjuar se njerëzit. Specialistët 'Njerëzit do kthehen në kafshët shtëpiake'

Wednesday, 14 February 2018 18:43
Inteligjenca artificiale po evoluon dhe parashikohet se në të ardhmen robotet do jenë me miliarda herë më të zgjuar se…

Çfarë do të shohim në Mobile World Congress 2018

Wednesday, 14 February 2018 14:47
Mobile World Congress është vetëm pak ditë larg hapjes së dyerve në Barcelonë. Ky vit pritet të ketë mbi 110.000…

Shokon studimi, teknologjia raciste, njeh më lehtë meshkujt e bardh se sa ata me ngjyrë [FOTO]

Tuesday, 13 February 2018 13:23
Smartphone, laptopët dhe tabletët tashmë po hapen nëpërmjet njohjes së fytyrës dhe sipas specialistëve kjo do na lehtësoj jetën. Por…

Ndoshta nuk e dinit por ja cilat janë 10 përdorimet që mund ti shfrytëzoni nga messengeri i Facebook

Tuesday, 13 February 2018 07:39
Pas një përditësimi të aplikacionit të famshëm të mesazheve nga Facebook, ju duhej të keni një aplikacion shtesë të Messenger…

Dikur media më e përdorur por sot Facebook është media e të moshuarve

Monday, 12 February 2018 15:28
Facebook, për vite me radhë u konsiderua media më e përdorur mirëpo të dhënat kanë ndryshuar në ditët e sotme,…

E pa besueshme por e vërtet, kështu do jetë jeta jonë 50-100 vite më vonë [VIDEO]

Saturday, 10 February 2018 11:52
1- Njeriu robot Shkenca ka paralajmëruar se së shpejti një tru njerëzor mund të jetë i lidhur me një kompjuter…

Më në fund! Emoji që keni kërkuar shumë i shtohet listës së ikonave [FOTO]

Friday, 09 February 2018 23:00
Në muajin nëntor kudo qarkulloi lajmi se një tjetër emoji do t’i shtohet listës së simboleve të cilat plotësojnë komunikimin…

Facebook vjen me një tjetër risi. Tashmë dhe opsioni 'unlike' [FOTO]

Friday, 09 February 2018 15:47
Facebook vjen me një tjetër risi për të gjithë përdoruesit e saj.Pasi u kritikua nga specialistët se ky rrjet social…